فرمانده ارتش بیان كرد؛

میتوان اسم منصور را مصائب فرمانده گذاشت

میتوان اسم منصور را مصائب فرمانده گذاشت به گزارش کاراموند امیر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از تماشای فیلم سینمایی منصور در سازمان هنری رسانه ای اوج از سازندگان این فیلم قدردانی کرد.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، امیر سیدعبدالرحیم موسوی با تقدیر از سازندگان فیلم سینمایی «منصور» اظهار داشت: بعنوان یک سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران و هم بعنوان یک مخاطب به نظرم «منصور» فیلمی است که حال مخاطب را خوب می کند و ما امروز به این خوب شدن حال خیلی نیاز داریم. به اینکه یک فیلمی ببینیم که حال مان خوب بشود و ضمناً همه آن چیزهایی را که در سالهای دفاع مقدس در وجودمان انباشته شده یک مرتبه دیگر فوران داشته باشد تا بتوانیم آن راه را بهتر و قوی تر و سریع تر و محکم تر ادامه بدهیم.
وی اضافه کرد: به تصویر کشیدن تلاشهای دوران دفاع مقدس کار خیلی سختی است نه تنها برای شهید ستاری بلکه برای خیلی از شهدای ما، خیلی از بزرگان ما کسانی که در دوران دفاع مقدس، در دوران دفاع از حرم، در دوران سازندگی، در همین دوران اخیر که برای این کشور و برای این انقلاب زحمت کشیده اند و تلاش کردند؛ و ساختن یک فیلم یک ساعت و نیمه از زندگی این افراد کار بسیار مشکل و قابل تقدیری است.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: شهید ستاری در تمام هشت سال دفاع مقدس هیچ دقیقه ای را از دست نداد و نشان دادن این تلاش و مجاهدت هشت ساله در یک اثر سینمایی ۲ ساعته بسیار کار بزرگی است و شاید در یک سریال سی چهل قسمتی بتوان بخش ها و فرازهایی مهم از زندگی شهید ستاری و امثال او را بتوان به نسل جدید نمایش داد.
امیر سیدعبدالرحیم موسوی همینطور با تقدیر از نوع پرداخت فیلم «منصور» به شهید ستاری تصریح کرد: زاویه دیدی که فیلم «منصور» به آن نگاه کرده و راجع به شهید ستاری صحبت کرده مبحث بسیار ارزشمند و ارزشمندی است که می تواند شهید ستاری و ستاری ها را به نسل امروز و نسل آینده نشان بدهد. با دیدن فیلم «منصور» به نسل امروز و نسل آینده می توانیم بگوییم که این کشور از چه عقبه هایی برخوردار بوده و از چه سختی هایی گذشته و با پشت سر گذاشتن موانع امروز و موانعی که در آینده پیش راه ما خواهد بود چگونه می شود با اخلاص، تلاش و مبارزه با کسانی که خیلی وقت ها به ظاهر فکر می نماییم در جبهه خودی هستند اما خودآگاه یا ناخودآگاه در جبهه غریبه کار می کنند، دست و پنجه نرم نماییم تا بتوانیم به دنبال ایده آل ها، آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی باشیم.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیان نمود: با در نظر گرفتن موارد بالا به نظرم فیلم «منصور» یک قدم و یک شروع خیلی خوبی است برای معرفی امثال شهید ستاری به جامعه و حتما لازم هست یک مرتبه دیگر بعنوان یک سرباز از سازندگان این فیلم تشکر کنم.
می توان اسم «منصور» را «مصائب فرمانده» گذاشت
امیر موسوی ضمن اشاره به تطبیق پذیری «منصور» با شخصیت واقعی شهید ستاری بعنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش بیان نمود: وقتی فیلم را تماشا می کردم فکر می کردم بعنوان کسی که دستی در ساحت هنر ندارم، اگر قرار بود اسم بگذارم اسم «مصائب فرمانده» را می گذاشتم چون که حدودا همه فرماندهان ما چه در گذشته چه در امروز با چنین مصائبی مواجهند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش همینطور با تقدیر از سازمان اوج برای ساخت فیلمی در ارتباط با ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: به نظرم یکی از اتفاقات خوبی که افتاده این است که سازمان اوج که منتسب به سپاه است، فیلمی در مورد یک امیر ارتشی می سازد.
وی در خاتمه بیان نمود: ساخت فیلم توسط اوج برای یک فرمانده ارتش یکی از نقاط خیلی خوب و امیدآفرین است که این نوید را می دهد که این راه و این شروع پس از این هم محکم تر، پربرکت تر، هماهنگ تر و با ایده های دو طرف ادامه پیدا کند. تا واقعا برای مردم ما معلوم شود که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، سپاه و ارتش در کنار هم قرار گرفتند و تا امروز برادرانه در کنار هم بوده اند و این هم یک عرصه جدیدی است که این برادری و اخوت را سازمان اوج اینطوری نشان داد و بسیار اقدام مبارکی است.
فیلم سینمایی «منصور» با محوریت زندگی شهید ستاری و ساخت نخستین جنگنده ایرانی به کارگردانی سیاوش سرمدی از چهارشنبه ۱۹ اکران خویش را در سینماها شروع کرده است و درحال نمایش در سینماهای سراسر کشور است که با استقبال مردم روبرو شده است.

1400/08/26
11:24:59
5.0 / 5
224
تگهای مطلب: اهدا , زندگی , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری