با چشمانی باز منتشر گردید

با چشمانی باز منتشر گردید به گزارش کاراموند کتاب «با چشمانی باز» نوشته سیدمحمد سادات اخوی راهی بازار کتاب شد.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، این کتاب در ۲۶۰ صفحه قطع رقعی با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۴۳ هزار تومان در به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: دغدغه اصلی رمان «با چشمانی باز» به چالش کشاندن رابطه های موازی و نقش فضای مجازی در تسهیل آلودگی روحی و کمرنگ کردن اصالت هاست و سادات اخوی در این کتاب مجموعه ای از خاطرات و تجربیاتی را که در جریان زیارت حرم مطهر رضوی در طول زندگی خود دیده یا از دیگران شنیده، نوشته است و تلاش کرده به انواع محرومیت های فارغ از مبحث فقر مالی بپردازد؛ محرومیت هایی مانند محرومیت در وجدان، مسائل روحی و عاطفی، انصاف، عطوفت، وفاداری و....
این اثر یک رمان امروزی است و در آن شخصیت اصلی داستان و همراهش در عین تضاد سختی که در راه پیش می آید به عزم گره گشایی از کار و دل، همزمان با شیوع کرونا از تهران، راهی مشهد الرضا(ع) می شود، در طول مسیر یکی از دوستانش هم با او همراه می شود، در جریان این سفر، حوادثی رخ می دهد که به حضرت رضا(ع) پیوند می خورد.
«با چشمانی باز» مجموعه ای از دلبستگی ها و وابستگی ها است که افراد به شکلی در زندگی خود به آن گرفتار می شوند؛ صفحات پایانی رمان در مشهد و پیرامون حرم امام رضا(ع) اتفاق می افتد و آدم های جدیدی به قصه وارد می شوند و دیداری که سر نمی گیرد و چشمانی که باز می شود...
سیدمحمد سادات اخوی فرزند سیدمحمدرضا سادات اخوی از عالمان دینی تهران و یزد در شهریورماه ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده است. مسئولیت دفتر ادبیات بچه های مسجد (حوزه هنری)، مدیریت امور ادبی و معاونت هنری (سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران)، مدیریت شورای نویسندگان پخش رادیو فرهنگ (صدا و سیما)، طراحی، مشاوره و اجرای بیشتر از ۶۵ پروژه فاخر فرهنگی و پیشینه ۲۱ سال نویسندگی و ۱۷ سال «کارشناس-مجری» و برنامه سازی هم زمان در صدا و سیما در کارنامه فعالیتهای اجرایی و مدیریتی او به چشم می خورد.
سیدمحمد سادات اخوی مؤلف ۸۰ عنوان کتاب در حوزه های شعر، داستان، نثر ادبی، پژوهش های ادبی و مذهبی، شعر، نثر طنز و... است. «با چشمانی باز» چهارمین همکاری او بعد از انتشار «مجموعه ۸ جلدی آهوانه ها»، کتاب «گوشه ششم عاشقی» و کتاب «علی بیدار است» با انتشارات به نشر است.
در بخشی از کتاب «با چشمانی باز» می خوانیم: «ماجراهای داستان، چنان درهم تنیده، نامعلوم و حدس نزدنی اند که نمی دانی موقع رسیدن به مشهد، چه باید بگویی یا بخواهی... و چگونه باید بخواهی.
همین قدر می دانی که همه چیز ناموافق با مراد توست، همه چیز!...
این را هم می دانی که – جز دلیری های رسواگر – بقیه ارکان قصه، در هاله ای از ناپیدایی پنهان شده اند.
این را هم فهمیده ای که اگر همه، «او»یند... پس من و ما و... تو و او، خیالی شیرین اند که خوش ساخته تا آدم ها – میان جبر و اختیار – اراده و توکل را هم زمان بیاموزند.
منبع:

1400/08/19
12:32:15
5.0 / 5
175
تگهای مطلب: زندگی , سفر , شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری