ادای احترام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهدای ورزش

ادای احترام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهدای ورزش به گزارش کاراموند معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعدازظهر روز جمعه ۳۰ مهر در آکادمی ملی فوتبال میهمان ویژه بازی دوستانه بین تیم های «منتخب فدراسیون فوتبال» و «پیشکسوتان شهدای چوار ۶۵ ایلام» بود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در بدو ورود به آکادمی فوتبال با استقبال شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال وارد مرکز ملی فوتبال شد و با اهدای گل به مقام شامخ شهدای ورزش ادای احترام کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سخنانی قبل از آغاز این بازی دوستانه اظهار داشت: شهدای ورزش ما نمونه ها و الگوهای حقیقی ایثارند که نامشان بر تارک تاریخ ایران می درخشد.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: حمله ناجوانمردانه دشمن به یک جمع ورزشکار در زمین فوتبال چوار نشانه دئانت و زبونی دشمن و جنایت مسلم ضد مردم غیر نظامی بود که در دوره های مختلف به شیوه های گوناگونی نمود یافت. دشمنان این کیان به ذره ای از اصول انسانی هم پایبند نبوده و نیستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با قدردانی از رئیس فدراسیون فوتبال برای تجلیل از شهدای ورزشکار و نصب یادمان شهدا در مرکز ملی فوتبال عنوان کرد: پاسداشت شهدا و اهتمام به یادمان شهدا و ایثارگران بعنوان الگوهای ماندگار برای جوانان ما یک لزوم است و همه دستگاه ها باید خویش را مسئول بدانند که به پاسداشت ایثار و ازخودگذشتگی شهدا بپردازند چونکه اهمیت و جایگاه ملی ما از ایثار شهداست.
ایشان در ادامه با استقبال از پیشنهاد درج روز «ورزشکاران شهید» در تقویم رسمی کشور از پیگیری این مورد در شورای فرهنگ عمومی کشور توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع داد.
شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: سال جاری برای اولین بار از زمان شکل گیری فدراسیون فوتبال در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با حضور مقامات لشکری و کشوری برگزار شد از کارکنان ایثارگر تقدیر کردیم و به نظرم در همه این سال ها این ظرفیت پرارزش مغفول مانده است.
رئیس فدراسیون فوتبال بیان داشت: فاجعه بمباران زمین فوتبال در چوار یک جنایت ضد بشریت است. شاید به جرأت بتوان اظهار داشت که در تاریخ فوتبال نمونه ای مانند این فاجعه وجود ندارد و از حافظه تاریخ پاک شدنی نیست. باید از همه کسانی که در طول سالیان گذشته تلاش کردند نگذارند این حادثه به فراموشی سپرده شود تشکر کرد. هدف برنامه امروز هم تاکید بر اهمیت همین ماجراست و امیدواریم با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی کوشش نماییم روز «ورزشکاران شهید» در تقویم رسمی ثبت گردد.
در مراسم آغازین این بازی از جانب فدراسیون فوتبال نشان یادبود و پیراهن شماره ۶۵ تیم ملی (به نشانه سال بمباران زمین فوتبال چوار) به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیم شد و همینطور از فرزند شهید «حسین هزاوه» بازیکن تیم چوار که در ۲۳ بهمن ۱۳۶۵ به شهادت رسید به نمایندگی از خانواده شهدای این فاجعه غم انگیز تجلیل به عمل آمد.
دیدار دوستانه ۲ تیم «منتخب فدراسیون فوتبال» و «پیشکسوتان شهدای چوار ۶۵ ایلام» به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار شد و رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه آن پیشنهاد درج روز «ورزشکاران شهید» در تقویم رسمی کشور را عرضه کرد.
گفتنی است، در ۲۳ بهمن سال ۱۳۶۵ که دو تیم فوتبال ایلام و چوار در زمین فوتبال چوار درحال بازی بودند هواپیماهای عراقی در دقیقه ۵۵ بازی زمین فوتبال را بمباران کردند و در جریان این حادثه برخی از بازیکنان، کادر داوری، مربیان و تماشاگران به شهادت رسیدند. چنین جنایت جنگی در تاریخ ورزش جهان بی سابقه بوده است.
منبع:

1400/07/30
23:34:10
5.0 / 5
264
تگهای مطلب: اهدا , دستگاه , طلا , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری