مراسم روز جهانی جهانگردی در شهر هورامان تخت

مراسم روز جهانی جهانگردی در شهر هورامان تخت کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از برگزاری مراسم روزجهانی جهانگردی در ۸ مهرماه در شهر هورامان تخت با همکاری فرمانداری، شهرداری و شورای شهر، ادارات و نهادهای مختلف شهرستان سروآباد، انجمن ها، تشکل ها و معتمدین اطلاع داد.


یعقوب گویلیان اظهار داشت: بیشتر روستاهای شهرستان سروآباد توان و پتانسیل تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری در سطح کشور را با عنایت به فرهنگ غنی، معماری پلکانی، طبیعت زیبا و... را دارند.

وی اضافه کرد: ثبت جهانی هورامان رویدادی مسرت بخش و دستاورد بزرگی بود که نیاز است با همکاری و همدلی فرماندار و مسئولین سروآباد در جهت حفظ و حراست از این دستاورد برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم برای توسعه منطقه هورامان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنعت توریسم و صنایع دستی و هنرهای سنتی است.

به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان، یوسف باشی با تقدیر از تلاش ها و اقدامات موثر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان در جریان ثبت جهانی هورامان اظهار داشت: برای معرفی بهتر منطقه هورامان در سطح ملی و بین المللی اعتبار ویژه ای به این منظور اختصاص خواهیم داد.

فرماندار شهرستان سروآباد اظهار نمود: این فرمانداری آماده همکاری کامل برای برگزاری مراسم روز جهانی جهانگردی در شهر هورامان با رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
شایان ذکر است در این نشست آرمان وطن دوست معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان، بخشدار هورامان، شهرداری هورامان و مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سروآباد هم حضور داشتند.
منبع:

1400/06/09
10:19:35
5.0 / 5
381
تگهای مطلب: صنایع دستی , فرهنگ , گردشگری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری