مدیر حوزه های علمیه:

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود به گزارش کاراموند قم مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تقدیر بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب می باشد که این سخنرانی ها مکتوب شود.


آیت الله علیرضا اعرافی، یکشنبه شب در آئین رونمایی از پایگاه رسمی آیت الله تسخیری که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی که در قم برگزار شد، اظهار داشت: من در زمان نوجوانی که در درس آیت الله العظمی وحید خراسانی شرکت می کردم، آیت الله تسخیری بعنوان یک روحانی فاضل به درس می آمد و اشکالات و بحث های مهمی را مطرح می کرد.
مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: من در نخستین سفرهای خارج از کشور یک ماه در واتیکان و حدود یک ماه هم در هامبورگ بودم. در روزی که عازم سفر می شدیم آیت الله تسخیری بعنوان معاون بین الملل سازمان تبلیغات سخنرانی کرد که برای من سخنان ایشان هنوز هم پرارزش و کاربردی است.
آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله تسخیری از معماران بزرگ عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود و نسبت به خیلی از شخصیت های دیگر پیشگام بود.
عضو فقهای شورای نگهبان، ادبیات مرحوم آیت الله تسخیری را عمیق و در عین حال جذاب دانست و تصریح کرد: خصوصیت دوم ایشان ذات شخصیت ارتباطی ایشان بود.
وی بیان نمود: با این که ایشان دانشمند و فاضل بود، در برقراری ارتباط بسیار توانمند بود؛ در کنفرانس های بین المللی که شخصیت های مختلف از همه کشورها حضور داشتند، زمانی که آیت الله تسخیری وارد می شد، در آن جلسه موردتوجه همه حضار قرار می گرفت.
مدیر حوزه های علمیه، گشاده رویی و راحت بودن در ارتباطات و دلنشین بودن شخصیت را دیگر خصوصیت آیت الله تسخیری دانست و مطرح کرد: خصوصیت بارز دیگر ایشان اهل نظر بودن در مباحث فقهی و اصولی و علمی بود.
آیت الله اعرافی ابراز کرد: وی جامع بین نجف و قم بود؛ هم از شاگردان شهید صدر و هم در عین حال فضای قم را درک کرده بود.
وی ضمن اشاره به تنوع مباحث آیت الله تسخیری تصریح کرد: در مجامع بین المللی ایشان بعنوان اقتصاد دان اسلامی مطرح بود و در باب مسائل اقتصادی نظرات ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.
مدیر حوزه های علمیه، فروتنی را دیگر خصوصیت آیت الله تسخیری دانست و اضافه کرد: از خصوصیت های دیگر اآیت الله تسخیری کادرپروری بود.
آیت الله اعرافی اظهار داشت: عقل استراتژیک ایشان بسیار بالا بود و در امور بین الملل نظرات دقیق و راهبردی داشت؛ بنابراین هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تحسین بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب می باشد که این سخنرانی ها مکتوب شود.
وی با اشاره به اینکه ترجمه آثار آیت الله تسخیری به زبان های دیگر هم مهم می باشد، خاطرنشان کرد: روح سازمانی آیت الله تسخیری بسیار بارز بود و در تمام مباحث در ارتباط با کادرسازی و سازمانی، همواره حاضرالذهن بود.
منبع:

1400/05/18
10:16:53
5.0 / 5
561
تگهای مطلب: سفر , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری