كشف اثر هنری كه نئاندرتال ها خلق كردند

كشف اثر هنری كه نئاندرتال ها خلق كردند به گزارش کاراموند یک اثر هنری که توسط «نئاندرتال ها» خلق شده است در یکی از غارهای آلمان کشف شد.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، باستان شناسان موفق شدند اثری هنری را که توسط «نئاندرتال ها» خلق شده است در غاری واقع در آلمان کشف کنند که در قرون وسطی بعنوان غاری شناخته می شد که در آن بقایای اسب های تک شاخ قرار دارد.
این اثر هنری با حکاکی کردن خطوط مورب و با استفاده از استخوان نوعی گوزن غول پیکر منقرض شده ساخته شده است.
محققان معتقدند قدمت این اثر به ۵۱هزار سال پیش یعنی زمانی که «انسان های خردمند» هنوز وارد این منطقه نشده بودند بازمی گردد ازاین رو میتوان نتیجه گرفت «نئاندرتال ها» بی آن که از گونه دیگری الهام گرفته باشند این اثر را خلق کرده اند.
کشف این اثر هنری نشان داده است ظرفیت های شناختی و ادراکی «نئاندرتال ها» بیشتر از آن چیزی بوده است که پیشتر تصور می شد.
«لدر»، دیرینه شناس و محقق ارشد این اکتشاف بیان می کند: «نئاندرتال ها بسیار باهوش بودند. آنها قادر بودند ارتباط برقرار کنند و خودشان را با نمادها ابراز کنند. آنها احیانا از نظر درک به ما انسان ها شباهت بسیاری داشته اند.»
با این وجود هنور بعضی از باستان شناسان درباره این مورد که «نئاندرتال ها» هنر نمادین را به تنهایی خلق کرده باشند تردید دارند.
غاری که این اثر در آن کشف شده است با نام «Einhornhöhle» یا «غار تک شاخ ها» شناخته می شود. به قول «لدر» در قرون وسطی جویندگان گنج مدعی شدند در این غار استخوان های تک شاخ ها را کشف کرده اند. «لدر» می گوید: «مطمئنا این استخوان ها به خرس ها تعلق داشته اند اما این جویندگان استخوان ها را بعنوان دارو به داروسازان می فروختند تا سودی عایدشان شود.»
در سال ۱۹۸۵ باستان شناسان توانستند در این غار ابزارهای سنگی را که توسط «نئاندرتال ها» ساخته شده بودند کشف کنند. «لدر» و تیم او برای انجام کاوش بیشتر در سال ۲۰۱۴ به این غار بازگشتند اما این اثر هنری در سال ۲۰۱۹ کشف شد. در وهله اول باستان شناسان فقط متوجه یک خط مورب بر روی این استخوان شدند اما با بررسی بیشتر این اثر باستان شناسان به این نتیجه رسیدند که اثر خاصی را کشف کرده اند.
این اثر به سادگی در دست انسان جای می گیرد و اندازه آن حدود ۵.۶ در ۴ سانتی متر است.
دلیل خلق این اثر هنوز معلوم نیست، اما محققان اعلام نموده اند این اثر کاربردی نبوده است.
منبع:

1400/04/19
19:03:15
5.0 / 5
256
تگهای مطلب: مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری