گشایش بخش زیرین كولوسئوم به روی بازدیدكنندگان

گشایش بخش زیرین كولوسئوم به روی بازدیدكنندگان بازدید از دالان ها و اتاقک های زیرین بنای تاریخی «کولوسئوم» برای بازدیدکنندگان فراهم گشته است.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، حالا بازدیدکنندگان از «کولوسئوم» در «رُم» می توانند از بخش های زیرین این بنای تاریخی یعنی راهروها و اتاقک هایی بازدید کنند که زمانی محل آماده شدن گلادیاتورها و حیوانات وحشی برای مبارزه بوده است.
این بخش از بنای دوهزارساله «کولوسئوم» همزمان با به اتمام رسیدن پروژه مرمت این بخش از بنا به روی عموم مردم باز شده است.
از سال ۲۰۱۰ بازدید از بخش کوچکی از قسمت زیرین «کولوسئوم» امکان پذیر شده بود اما حالا بازدیدکنندگان می توانند در راهروهای این قسمت قدم بگذارند.
بیشتر از ۸۰ باستان شناس، معمار و مهندس در پروژه دوساله مرمت «کولوسئوم» نقش داشته اند.
مرمت بخش زیرین «کولوسئوم» دومین بخش از پروژه سه مرحله ای مرمت این بنا که از هشت سال پیش شروع شده است به حساب می آید. اولین مرحله این پروژه به پاک سازی نمای این بنا اختصاص داشت و مرحله پایانی مرمت که انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ تکمیل شود هم به موارد مختلفی همچون بازسازی و توسعه سیستم روشنایی اختصاص خواهد داشت.
در این بین انتظار می رود پروژه بازسازی میدان نبرد «کولوسئوم» تا سال ۲۰۲۳ به پایان برسد. میدان نبرد جدید کولوسئوم که با کمک فناوری پیشرفته ساخته خواهد شد این توانایی را خواهد داشت که به سرعت بخش زیرین بنا را بپوشاند یا امکان تابش نور و تهویه هوا را برای اتاقک های زیرین فراهم کند؛ چونکه این طبقه جدید از چندین قطعه متصل به یکدیگر ساخته خواهد شد که قابلیت حرکت کردن را خواهند داشت.
منبع:

1400/04/06
20:09:09
5.0 / 5
327
تگهای مطلب: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری