روایتی از مساجد و كانون های همنام با امام رضا(ع)، كریمه خاندان و شاهچراغ(ع) در ایران اسلامی

روایتی از مساجد و كانون های همنام با امام رضا(ع)، كریمه خاندان و شاهچراغ(ع) در ایران اسلامی کاراموند: خیلی از مساجد و کانون های مساجد در سرتاسر ایران اسلامی به نام و القاب منتسب به امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) فعالیت می نمایند.


به گزارش کاراموند به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، حب اهل بیت(ع) بخصوص حضرت علی بن موسی الرضا(ع) هشتمین امام شیعیان، حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر بزرگوارش و احمد بن موسی(ع) «شاهچراغ» با عنایت به میزبانی ایران اسلامی از مضجع شریف آن حضرات در قلوب مردم ما جایگاه خاصی دارد.
خیلی از مساجد، مراکز، موسسات و کانون های فرهنگی هنری مساجد در سرتاسر کشور به نام و القاب امام رضا(ع)، خواهرش حضرت فاطمه معصومه(س) و برادر بزرگوارش حضرت احمد بن موسی(ع) ثبت شده و شناخته شده اند.
در سرتاسر کشور تعداد ۱۱۲۰ کانون به نام و القاب امام رضا(ع)، تعداد ۷۹ کانون به نام و القاب حضرت معصومه(س) و تعداد ۷ کانون به نام حضرت شاهچراغ(ع) تاسیس شده و فعالیت دارند.
از این میان تعداد ۵۲۱ مسجد، ۳۰۹ باب کانون فرهنگی هنری و همینطور تعداد ۲۹۰ مسجد و کانون به صورت مشترک منتسب به نام و القاب آن امام رضا(ع) هستند.
همینطور تعداد ۱۴ باب مسجد، ۵۴ باب کانون فرهنگی هنری هم در سرتاسر کشور به نام و القاب حضرت معصومه(س) آراسته شدند که از این میان تعداد ۱۱ باب مسجد و کانون مشترکا همنام با آن حضرت هستند.
از طرفی تعداد ۷ کانون فرهنگی هنری هم به نام و القاب منتسب به حضرت شاهچراغ(ع) در سرتاسر کشور فعالیت می نمایند.1400/04/01
20:55:09
5.0 / 5
42049
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری