عباس مجیدی در گزارش كاراموند مطرح كرد؛

انجمن صنفی مجسمه سازان شكل می گیرد

انجمن صنفی مجسمه سازان شكل می گیرد به گزارش کاراموند رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، از برگزاری مجمع عمومی و راه اندازی انجمن صنفی اطلاع داد و تصریح کرد هر 2 انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز به صورت مستقل فعالیت خواهند داشت.عباس مجیدی رییس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران درباره برگزاری مجمع عمومی این انجمن و به تعویق افتادن آن، به خبرنگار مهر اظهار داشت: مجمع عمومی انجمن مجسمه سازان بیشتر از ۹ ماه به سبب پاندمی کرونا به تعویق افتاد و کرونا مانع از این شد که بتوانیم مجمع را در فضای بسته برگزار نماییم. اواخر سال قبل تصمیم گرفتیم و زمان بندی را نیز انجام دادیم که در تالار وحدت این مجمع را برگزار نماییم اما به سبب مواجهه با وضعیت قرمز نتوانستیم این جلسه را داشته باشیم.
مجمع عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران ۷ تیر برگزار می شود
وی بیان کرد: هم اکنون در صدد هستیم که نوبت اول مجمع عمومی را ۷ تیر و نوبت دوم را ۲۵ تیر برگزار نماییم که احتمالاً با تدابیری که اتخاذ کردیم امیدواریم مجمع به حد نصاب برسد. این مجمع عمومی برای گزارش عملکرد سالیانه و معرفی هیأت مدیره جدید، بازرس و صحبت روی مجمع صنفی انجام می شود.
مجیدی با اشاره به راه اندازی انجمن صنفی مجسمه سازان، اظهار نمود: روی اساسنامه انجمن صنفی مجسمه سازان کار شده، تفاهم هایی با وزارت کار داشته ایم و مشاوره هایی از وکلا گرفتیم و به کمک اساسنامه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، به جمع بندی رسیدیم. وقتی مراتب در این مورد طی شود و اساسنامه انجمن صنفی در مجمع عمومی انجمن به تصویب برسد، امیدواریم مجمع صنفی مجسمه سازان را نیز همزمان با انجمن، باتوجه به کارهایی که برای تشکیل آن داشتیم، به ثمر برسانیم. مواردی را از پیش به دنبالش بودیم و نمی توانستیم در انجمن هنری از آنها نتیجه خوبی بگیریم، امیدواریم در انجمن صنفی بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم.
وی درباره موضوع انجمن صنفی توضیح داد: تنها انجمن هنری که بین هنرهای تجسمی، بصورت صنفی درحال فعالیت است، انجمن صنفی طراحان گرافیک است و بقیه انجمن ها، هنری هستند. اما نکته اینجاست که ما درصدد هستیم که انجمن هنری مجسمه سازان به قوت خودش باقی بماند و در کنار این انجمن، بخش صنفی انجمن را نیز به سامان برسانیم. ناگفته نماند تلاش هایی که ما در انجمن هنری برای اجرای رویدادها و برنامه هایمان انجام می دهیم، مسیرهایی است که طی شده اما در مسائل صنفی، عموماً مشکلات خیلی جدی را داریم چون ماهیت انجمن ما، صنفی نبود و طبیعی بود که در مسائلی چون بیمه هنرمندان، مجوزهای فعالیت و.. گرفتار مشکلاتی بشویم که امیدواریم اینگونه مسائل که با جنبه معیشتی هنرمندان سروکار دارد، در انجمن صنفی هنرمندان مجسمه ساز رفع گردد.
انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز بصورت مستقل فعالیت می کنند
رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز همین طور اشاره کرد: هر ۲ انجمن هنری و صنفی هنرمندان مجسمه ساز بصورت مستقل فعالیت خواهند داشت؛ انجمن صنفی گستره وسیع تری از هنرمندان را در بر می گیرد اما در انجمن هنری، سختگیری های جدی برای عضویت خواهیم داشت.
وی در پاسخ به این که این روند، مشکلات و سختی هایی را بیشتر از قبل به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: طبیعی است که دو انجمن همزمان سختی های خاص خودش را دارد اما از طرفی فقط صنفی بودن را همه اعضا نمی پذیرند خصوصاً خیلی از اعضای پیشکسوت ترجیح می دهند وجهه هنری انجمن به قوت خود باقی بماند ولی در عین تعارضات و مشکلاتی که ممکنست وجود داشته باشد راه اندازی انجمن صنفی حتما امتیازهایی را برای اعضا به همراه خواهد داشت.
یکی بودن هیأت مدیره انجمن هنری و صنفی در شروع راه
مجیدی درباره هیأت مدیره انجمن صنفی بیان کرد: احتمال این که در مرحله اول کاری، هیأت مدیره هر دو انجمن هنری و صنفی یکی باشد، وجود دارد اما نهایتاً ما با دو انجمن مستقل روبرو می باشیم.
وی اشاره کرد: انجمن هنرمندان مجسمه ‎ساز ایران پیشتازترین انجمن هنری در این روند است و اتفاقاً همه انجمن های هنری درصدد هستند که انجمن صنفی را در کنار انجمن هنری خودشان به ثبت برسانند.
امیدواریم «خانه تجسمی» تأسیس شود
این هنرمند مجسمه ساز، دلیل مهمی که انجمن های هنری به سمت صنفی شدن پیش رفتند، تشکیل خانه تجسمی دانست و اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین دلایلی که انجمن های هنری به سمت تشکیل انجمن های صنفی افتاده اند، رسیدن به زمانی است که «خانه تجسمی» تأسیس شود و این زمانی محقق می شود که همه انجمن ها صنفی باشند. در این صورت است که مطالبات هنرمندان را بصورت جدی تری پیش خواهیم برد.
وی در آخر بیان کرد: وقتی انجمن صنفی شکل می گیرد، با توجه به این که مسیرش انجمن کارگری است، تعدادی از هنرمندان پیشکسوت علاقه ای به حضور در چنین انجمنی ندارند و همین طور اعضایی که عضو هیأت علمی دانشگاه ها و کارمند دولت هستند، نمی توانند بعنوان عضو اصلی در انجمن صنفی حضور داشته باشند که یکی از اشکالات در این بخش است که درحال رایزنی برای حل این مساله هستیم. به این دو دلیل است که اصرار داریم انجمن هنری به قوت خودش باقی بماند.

1400/03/31
10:30:37
5.0 / 5
520
تگهای مطلب: تالار , دانشگاه , گرافیك , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری