موافقت با واكسیناسیون همسران شهدا و همسران جانبازان بالای ۵۰ درصد

موافقت با واكسیناسیون همسران شهدا و همسران جانبازان بالای ۵۰ درصد به گزارش کاراموند معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: تامین واکسن کرونا در کل کشور درحال پیگیری است و واکسینه کردن جانبازان بالای 25 درصد در کل کشور در حال انجام می باشد.به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، عبدالرضا عباسپور در جریان سفر دو روزه به استان خراسان رضوی در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان حضور یافت و هدف سفرهای استانی را ارتباط با مسئولان، حضور میدانی، بررسی، شناسایی و برطرف نمودن مشکلات درمانی ایثارگران عنوان نمود.


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلان اینکه باید یک بیمارستان با بالاترین سطح خدمات، شناسایی و به ایثارگران معرفی شود، توضیح داد: بنیاد هر استان باید یک بیمارستان که خدمات بصورت سرپایی، پاراکلینیک، آزمایشگاه، بستری، داروخانه و پزشکان مجرب، متخصص و فوق تخصص دارد را شناسایی و جهت عقد قرارداد به بیمه دی معرفی نماید تا ارائه خدمات بصورت متمرکز به جامعه ایثارگری صورت گیرد و نماینده بیمه دی و ایثارگران در آن بیمارستان مستقر باشند که این مساله در رفع مشکلات درمانی ایثارگران اهمیت به سزایی دارد.

وی اظهار داشت: در سطح شهر و استان بیمه دی ممکنست با چند مرکز درمانی، داروخانه و آزمایشگاه و... قرارداد داشته باشد، اما نیاز است بصورت متمرکز یک بیمارستان معرفی و پرداخت اعتبارات این مرکز بصورت ماهانه صورت گیرد. اکثریت جامعه پزشکی کشور در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند. در تمامی استانها پایش سلامت باید بصورت جدی تر صورت گیرد و تا سقف ۳۰ درصد افزایش خدمات داشته باشند و ارتباط با پزشکان مجرب توسعه یابد. در صورت نیاز به متخصص و کلینیک فوق تخصصی، قرارداد و هماهنگی لازم در کمترین زمان صورت گیرد.

عباسپور درباره واکسیناسیون جامعه ایثارگری اضافه کرد: تامین واکسن کرونا در کل کشور درحال پیگیری است، که واکسینه کردن جانبازان بالای ۲۵ درصد در کل کشور در حال انجام می باشد، از سویی موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را برای واکسیناسیون همسران شهدا و همسران جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر نیز ستاندن و مراحل اداری آن درحال پیموده شدن است.

وی با اعلان اینکه بنیاد در برگزاری کمیسیون پزشکی هیچ محدودیتی ندارد، اشاره کرد: در کمیسیون های پزشکی اگر افراد، مشمول قانون خاصی می شوند کمیسیون حتما اعلام می کند و این مساله ارتباطی به اعتبارات ندارد. تامین اعتبارات درمانی ایثارگران در سطح کشور بصورت مطلوب در حال انجام می باشد و در چند روز آینده دیون درمانی ایثارگران خراسان رضوی پرداخت می شود. در جلسه با مسئولان علوم پزشکی کشور مقرر شده است داروهای خاص بصورت ویژه در داروخانه های منتخب افزایش پیدا کند تا ایثارگران دغدغه تامین دارو را نداشته باشند.


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: بنیادها در استانها بر این مساله بصورت جدی نظارت و بازرسی داشته باشند تا داروخانه ها اولویت را به ایثارگران بدهند تا خدای نکرده حق ایثارگران ضایع نشود. تعدادی از مجروحیت های ایثارگران بسیار خاص است، که درمان این عزیزان باید سریع و بدون نوبت صورت گیرد.

عباسپور در جریان سفر به استان خراسان رضوی به مرکز سالمندان ایثار رفت و از نزدیک با یکایک والدین شهدا دیدار نمود و اظهار داشت: با توجه به این که والدین معظم شهدا در آستانه کهن سالی هستند، نیازمند مراقبت بیشتری از این عزیزان است. والدین شهدای وابسته به تخت و یا با بیماری خاص، باید هر چه سریعتر در مقابل بیماری کرونا واکسینه شوند و این افراد نباید منتظر سهمیه باشند.

وی تاکید کرد: متأسفانه ما هر ساله تعداد خیلی از والدین شهدا را از دست می دهیم، که درحال تلاشیم خدمات درمانی برای این عزیزان باکیفیت بالاتری صورت گیرد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگر سفر خود همین طور با «کبری نیکدل» مادر شهیدان «علی اصغر و احمد علی رضایی» و همسر جانباز ۴۰ درصد متوفی «حسین رضایی» و جانبازان سرافراز «علی رضا سبحانی»، «سید هاشم درچئی» و «حبیب الله سوخته سرایی» دیدار و ضمن بررسی وضعیت جسمی این عزیزان، از این اسوه های صبر و مقاومت تجلیل نمود.

عباسپور اظهار داشت: خدمات درمانی برای والدین شهدای وابسته به تخت و جانبازان با بیماریهای خاص باید در کمترین زمان ممکن و بصورت مطلوب صورت گیرد. بنیاد باید نظارت کاملی بر وضعیت درمانی ایثارگران وابسته به تخت داشته باشد و پایش سلامت بصورت مستمر برای این عزیزان صورت گیرد.

عباسپور همین طور در بازدید از درمانگاه شاهد و بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد ضمن بازدید از نحوه خدمات رسانی به ایثارگران اظهار داشت: جلسات مختلفی با بیمه دی برگزار و مقرر شده است، هزینه های درمانی ایثارگران در کمترین زمان تسویه شوند.

وی در بازدید از بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد نیز اشاره کرد: دایره خدمات به خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان در قرارداد بیمه دی با بیمارستان رضوی افزایش می یابد.

عباسپور سپس در جلسه با مدیر عامل بیمه دی بر لزوم حفظ کرامت خانواده های شهدا و ایثارگران در ارائه خدمات درمانی به آنان تاکید کرد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد در آخر سفر دو روزه خود به مشهد همین طور با ایثارگران بستری در بیمارستان قائم و جانبازان قطع نخاع در مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) مشهد دیدار و در نشست تخصصی با جانبازان این مرکز مسائل و مشکلات این اسوه های صبر و مقاومت را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.
منبع:

1400/03/28
20:54:07
5.0 / 5
3095
تگهای مطلب: تخصص , خدمات , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری