سیدعلی صالحی و منصور اوجی در وزن دنیا

سیدعلی صالحی و منصور اوجی در وزن دنیا کاراموند: شماره پانزدهم ماهنامه «وزن دنیا» با تیتر «گزارش به نازادگان» مروری تحلیلی بر آرای سیدعلی صالحی در شعر و نقد و همین طور پرونده ای به مناسبت درگذشت منصور اوجی منتشر گردید.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، در این شماره مجله «وزن دنیا» می توانیم از شاعران استانهای تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و فارس شعر بخوانیم.
علاوه بر شعر این استان ها، دو بخش «هم زبانان» و «کارگاه وزن دنیا»، بخش اول بازتاب دهنده شعر شاعران فارسی زبانی از کشورهای همسایه، و بخش دوم، منعکس کننده شعرهای ارسالی خوانندگان وزن دنیاست.
بخش «هوای تازه» در معرفی شاعران برگزیده هر شماره، نقد و بررسی کوتاهی داشته است بر شعرهای فاطمه شمس، شاعر جوان اهل استان فارس.
در بخش «تعریف و تبصره» این شماره پرونده ای درباره سیدعلی صالحی و کارنامه شعری اش، با مروری تحلیلی بر آرای وی در شعر و نقد انتشار یافته است.
از نویسندگان این پرونده میتوان به علی مسعودی نیا، رسول رخشا، شهرام شهیدی، سیدفرزام حسینی و محمد پروین اشاره نمود.
همینطور در این بخش مائده امینی گفت وگویی داشته با سیدعلی صالحی درباره سالهای شاعری و نظریه پردازی اش، و در میزگردی با حضور بهزاد خواجات، فیض شریفی و محمد آشور به آرای انتقادی سیدعلی صالحی در شعر معاصر ایران پرداخته شده است.
بخش «یاد بعضی نفرات» این شماره با تیتر «کوتاه مثل آه» یادنامه ای است به مناسبت درگذشت منصور اوجی با سیری در شعر و زندگی او، با نوشته هایی از شاپور جورکش، ایرج زبردست، راد قنبری، کیوان نریمانی، سیدفرزام حسینی، آنوشا نیک سرشت و محمدرضا داداشی آذر.
همینطور در این بخش «وزن دنیا» گفت وگویی داشته با علی باباچاهی درباره خصلت های شعری منصور اوجی.
شماره پانزدهم «وزن دنیا» با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی پوریا سوری و سردبیری علی مسعودی نیا در ۱۸۸ صفحه و با قیمت ۶۰ هزار تومان از امروز در کتاب فروشی ها و کیوسک های مطبوعاتی معتبر در دسترس مخاطبان شعر است و علاقه مندان می توانند برای آگاهی از مراکز خرید مجله به آدرس اینستاگرام و تلگرام مجله با عنوان vaznedonya@ رجوع و یا از سایت مجله www.vaznedonya.ir کسب آگاهی کنند.
منبع:

1400/03/18
22:39:35
5.0 / 5
538
تگهای مطلب: زندگی , سایت , شعر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری