در نامه جمعی از مدرسان دانشگاهی مطرح شد:

بابك خرمدین را سریع قضاوت نكنید

بابك خرمدین را سریع قضاوت نكنید کاراموند: تعدادی از مدرسان دانشگاهی در رشته های سینما و تئاتر در نوشتاری در پی درگذشت بابک خرمدین (کارگردان و استاد دانشگاه ) مطرح نمودند که ˮاز آحاد جامعه¬ ایرانی استدعا داریم با اختتام دادن به قضاوت های زودهنگام، به آرامش روح انسانی که به دردناک ترین و فجیع ترین شکل ممکن عالم خاکی را ترک کرد، کمک کنند.ˮ


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، در این نامه که اسامی امضا کنندگان آن، نزد این خبرگزاری محفوظ است، آمده است:
"به نام خالق هستی بخش
ما امضا کنندگان این متن، بعنوان همکاران دانشگاهی مرحوم آقای بابک خرّمدین اعتراض خودرا نسبت به نشر اتهاماتی مقابل وی که سبب ترسیم چهره ای منفی از ایشان در جامعه ملتهب از مواجهه با این فاجعه شده است، اعلام می داریم.
ما بعنوان همکاران دانشگاهی ایشان اعلام می نماییم شخصیتی که از بابک خرّمدین می شناختیم انسانی متین، مؤدب، بی حاشیه، منطقی و متعهد بود. ایشان فردی اندیشمند و مدرّسی مجرّب و بسیار محبوب بود. پس هیچ گاه در اندیشه مان چنین تصویری که از وی تولید شده، جای نمی گیرد.
در حقیقت نمی توانیم برمبنای صحبت های پدر ایشان، باور نماییم که این مرد محجوب دانشگاه، آن هتّاکِ جفاپیشه خانه و خانواده باشد. آنانی که وی را در محیط خانواده می شناختند نیز این تصویر را مردود می انگارند. مگر او به عشق خانه و خانواده ترک غربت نکرد و به وطن بازنگشت؟ پس چگونه در مخیّله آدمی می گنجد که او برای آزار والدین اش رجعت کرده باشد؟
حرف ما این است، حتّی در صورتیکه به فرض محال، آنچه راجع به مرحوم خرّمدین ذکر شده درست باشد، باز هم اشاعه این اخبار در این حال و احوال، دونِ شأن انسانی است و تنها روح آزرده این دوستِ فقید را آزرده تر می کند. چگونه به این راحتی اجازه انتشار خصوصی ترین مسائل زندگی آدم ها، آن هم برگرفته از تحقیقات مقدماتیِ چنین پرونده پرشبهه ای داده می شود؟ آیا جمیع مسؤولان محترمی که بی گمان با دقت در حال واشکافی ماجرا هستند، نباید حافظ این اطلاعات می بودند و مانعِ نشرشان می شدند؟ یا رسانه ها نباید تعهدی دراین زمینه احساس می کردند؟
پس با توجه به آنچه ذکر شد، ضمن اعتراض به این شیوه خبرپراکنی که چهره ای منفی از این مرد خوبِ دانشگاهی در میان مردم ساخته، از آحاد جامعه ایرانی استدعا داریم با اختتام دادن به قضاوت های زودهنگام، به آرامش روح انسانی که به دردناک ترین و فجیع ترین شکل ممکن عالم خاکی را ترک کرد، کمک کنند.
خداوند به داد همه ما برسد..."
بابک خرمدین هفته قبل آن طور که پدر و مادرش اعتراف کرده اند، به دست آنها کشته شده است و پدر و مادر بعد از دستگیری به قتل دختر و دامادشان در چند سال قبل تر هم اعتراف کرده اند.
منبع:

1400/03/02
21:45:27
5.0 / 5
530
تگهای مطلب: دانشگاه , زندگی , سینما , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری