كهبد تاراج ؛

چند سال پیش جایگزین حسین آدیداس شد

چند سال پیش جایگزین حسین آدیداس شد کاراموند: کهبد تاراج از جایگزینی نمایشنامه چندسال پیش بجای مشتبا داداش صیغه ای حسین آدیداس برای اجرا در تیرماه 1400 در تماشاخانه ایرانشهر آگاهی داد.کهبد تاراج نویسنده و کارگردان تئاتر که قرار بود نمایش «مشتبا داداش صیغه ای حسین آدیداس» را فروردین ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرد و تعطیلی کارهای تئاتری به سبب قرمز شدن شرایط تهران این اجرا را به تاخیر انداخت درباره تغییر متن نمایشنامه به خبرنگار مهر اظهار داشت: طی صحبت هایی که با آقای مسافر آستانه داشتم پیشنهاد تغییر متن را مطرح کردم که مورد پذیرش قرار گرفت. بر این اساس قرار بر این شد که نمایشنامه «چندسال پیش» که چندماه قبل نیز منتشر گردید جایگزین «مشتبا داداش صیغه ای حسین آدیداس» شود و از اول تیرماه در تماشاخانه سمندریان اجرا خودرا شروع کند. یکی از دلایلی که اجرا به تیرماه موکول شده این بود که نمایش اثری پربازیگر است و ۲۰ بازیگر و ۸ بازی ساز دارد بدین سبب به سبب شلوغ بودن گروه، ما نیازمند زمانی بودیم که نمایش بتواند بصورت تک اجرائی به صحنه برود که با لطف آقای مسافر آستانه این امکان برایمان ممکن شد.
وی اضافه کرد: نمایشنامه «چندسال پیش» درباره اتفاقات ۴۰ سال قبل ایران است. این اثر را که در سال ۹۷ آنرا نوشته و سال ۹۸ بازنویسی اش کردم در ۶ اپیزود به سقوط هواپیمای تهران- مشهد، بازی فوتبال میان ایران و استرالیا، زلزله رودبار و منجیل که همزمان با شب بازی برزیل و اسکاتلند در مسابقات جام جهانی بود، رحلت امام خمینی (ره)، حادثه ساختمان پلاسکو و سیل تجریش می پردازد.
تاراج درباره دلیلهای جایگزینی متن توضیح داد: اگر اجرای نمایش «مشتبا داداش صیغه ای حسین آدیداس» به تعویق نمی افتاد همین متن را اجرا می کردم اما پس از تعطیلی سالن های نمایشی به این نتیجه رسیدم که بهتر است نمایشنامه دیگری را جایگزین این متن کنم چون شاید ۲ سال دیگر نوبت اجرا در تماشاخانه ایرانشهر نصیبم نشود بنا بر این ترجیح دادم که «چندسال پیش» را به صحنه ببرم. گرچه شاید هرکس دیگری بود ریسک اجرای نمایشی با این تعداد بازیگر که احتیاج به تمرین های زیاد و طولانی مدتی را دارد، نمی کرد چون طبق برنامه ریزی هایی که انجام دادیم باید روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت تمرین داشته باشیم که البته بیشترین فشار به خود من و گروه کارگردانی وارد می شود اما با این وجود علاقمند بودم که نمایش جذاب تری را به صحنه ببرم.
کارگردان نمایش «یاماها» درباره انتخاب بازیگران نمایش بیان کرد: برای هر نقش چند بازیگر را مد نظر قرار داده ام که به زودی انتخاب ها برای هر کاراکتر قطعی می شود. بازیگران نمایش همگی از هنرمندان تئاتر هستند و طیفی از هنرمندان باتجربه و کم تجربه را شامل خواهد شد.
وی در آخر صحبت هایش متذکر شد: می توانستم در این شرایط کلاً از اجرا انصراف دهم اما به این نتیجه رسیدم که اگر هفت بار زمین بخوریم باید هشت بار از جایمان بلند شویم پس نباید در این شرایط کار نکرد بدین سبب به این نتیجه رسیدم الان که بستر اجرای نمایش «چندسال پیش» برقرار است و تماشاخانه ایرانشهر هم با ما همکاری می کند، این اثر نمایشی را به صحنه ببرم.
این کارگردان فروردین و اردیبهشت ۹۸ نیز نمایش «غلامرضا لبخندی» را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برده بود.


منبع:

1400/02/29
12:05:43
5.0 / 5
639
تگهای مطلب: بازیگر , مد , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری