گفت وگو با لی لی گلستان

كرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟!

كرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟! مدیر گالری «گلستان» معتقد می باشد که برگزاری نمایشگاه های آنلاین هنری به افزایش خریداران خارجی منجر گردیده است و آدم های جدیدی وارد این عرصه شده اند که پیش تر خریدار آثار هنری نبودند.


لی لی گلستان، مجموعه دار و مدیر گالری گلستان که حدودا همزمان با شروع شیوع ویروس کرونا در کشور بصورت کلی فعالیت گالری را به فضای مجازی منتقل و از برگزاری نمایشگاه های حضوری پرهیز کرد، درباره ادامه فعالیت گالری نیز به ایسنا اظهار داشت: فعلا فعالیت گالری، باز هم بصورت آنلاین ادامه خواهد داشت و آنهایی هم که در این شرایط بصورت حضوری فعالیت می نمایند، کارشان برخلاف قانون است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری نمایشگاه های آنلاین تجربه موفقیت آمیزی بوده است؟ اظهار نمود: اگر در وضعیت عادی سه نمایشگاه حضوری برگزار می کردیم و بعنوان مثال از هر نمایشگاه ۱۰ اثر به فروش می رسید، در نمایشگاه آنلاین ۲۰ اثر خریداری می شود. در حقیقت می توان اظهار داشت که برگزاری نمایشگاه های آنلاین با فروش ۲ برابری همراه شده است.
گلستان افزود: یکی دیگر از خوبی های برگزاری نمایشگاه های آنلاین این است که فروش خارج از کشور بالا رفته است. در طول این مدت ایرانی های مقیم کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ژاپن و... حدود ۴۰ اثر از نمایشگاه خریداری و از هنرمندان جوان حمایت کردند. موضوعی که پیش تر، تا این اندازه تجربه آنرا نداشتیم.
این مدیر گالری با اعلان اینکه «بسیاری دیگر از همکاران که تجربه برگزاری نمایشگاه آنلاین داشته اند، موفق نبوده اند»، دراین زمینه توضیح داد: یکی از دلیلهای موفقیت ما این بود که قیمت ها را تا اندازه ای کاهش دادیم و دلیل مهمتر این بود که من به شخصه با کسانی که سفارش می دادند یا درباره اثری توضیح می خواستند تماس می گرفتم و با آنها صحبت می کردم؛ کاری که در بیشتر گالری ها توسط مدیر گالری صورت نمی گیرد و منشی یا دستیار با سفارش دهندگان تماس می گیرند. از طرف دیگر امکان خرید از نمایشگاه های قبلی که در طول این مدت برگزار شدند نیز همچنان برقرار است.
او تصریح کرد: تجربه فروش آنلاین موجب شد که در طول این مدت با آدم های جدیدی آشنا شوم. خریدارانی که پیش تر خریدار نبودند و در این چرخه آنلاین، به جمع خریداران آثار هنری افزوده شدند.1400/02/24
12:49:40
5.0 / 5
993
تگهای مطلب: مد , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری