در جلسه شورای سیاستگذاری مطرح شد؛

احتمال برگزاری بخش بین الملل در جشنواره موسیقی نواحی

احتمال برگزاری بخش بین الملل در جشنواره موسیقی نواحی به گزارش کاراموند دومین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محوریت نحوه انتشار فراخوان جشنواره و روش برگزاری بخش پژوهش این رویداد برگزار گردید.به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی، دومین جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمید عسکری، کیوان آقامحسنی و نرگس ذاکرجعفری اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برگزار شد و اعضای شورا درباره فراخوان جشنواره و همینطور بخش پژوهشی جشنواره موسیقی نواحی ایران در این نشست به بحث و گفتگو پرداختند.
احمد صدری درباره چگونگی فراخوان اظهار داشت: ابتدا باید ببینیم می خواهیم این فراخوان را برای چه کسانی منتشر کنیم؟ متن فراخوان باید آن قدر ساده، واضح و مبرهن باشد که برای کسی سوال ایجاد نشود. هر واژه ای که انتخاب می کنید بگونه ای باشد که همه آنرا متوجه شده و بدانند مبحث این دوره از جشنواره چیست. ما در این جشنواره با گویش ها و فرهنگ های متفاوتی روبرو می باشیم.
کیوان آقامحسنی هم اظهار نمود: این بحث قابل تامل است، اینکه رابطه جشنواره با هنرمندان مقرر است چطور تنظیم شوند، اهمیت زیادی دارد. فکر می کنم به چند واسطه خوب نیاز داریم که مناطق و آدم ها را شناخته و بتوانند ایده ها را منتقل کنند.
حمید عسکری دیگر عضو شورای سیاست گذاری هم اظهار داشت: در دوره های قبلی به نوازنده ها یک مبحث ارائه شده و آنها در همان حوزه یک اثری را آماده و اجرا می کردند، اگر ما اساساً بخواهیم این را در سطح کاملاً متفاوتی که رویکرد تماماً موسیقی شناسانه دارد وارد نماییم امکان دارد سبب انتقاداتی توسط شرکت کنندگان نسبت به شورا شود.
در قسمتی دیگر از این جلسه، محمدعلی مرآتی به بخش پژوهشی جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به مبحث و محورهای جشنواره از سه دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان حدود ۷ تا ۱۰ رساله برتر شناسایی و درخواست مقاله خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: البته با عنایت به محورهای جشنواره سال جاری، اگر از دانشجو درخواست مقاله ای در یک بازه زمانی و واژگانی داشته باشیم مناسبت تر خواهد چون می توانیم آنرا به بخش پژوهش جشنواره برسانیم، با این کار هم به کارهای برتر دانشگاهی توجه خاص می نماییم و هم جشنواره می تواند از این فرصت بهینه کتاب پژوهشی جشنواره چهاردهم را تهیه نماید.
دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، در انتها این جلسه دعوت از نمایندگان کشورهای دیگر را منتفی ندانست و اظهار داشت: شاید بتوانیم به صورت محدود چند گروه موسیقی را به صورت آنلاین دعوت نماییم. در واقع با عنایت به ارتباطات بین المللی که داریم، از موسیقی شناسان خارج از کشور که در باب موسیقی اقوام ایرانی کار کرده اند درخواست نماییم در این عرصه سخنرانی داشته باشند.


منبع:

1400/02/18
11:00:50
5.0 / 5
551
تگهای مطلب: جشن , جشنواره , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری