بابك نكویی با مهر مطرح كرد؛

بحران نیروی كار انیمیشن جدی است

بحران نیروی كار انیمیشن جدی است به گزارش کاراموند بابک نکویی کارگردان سریال انیمیشنی روبی و جوجه ها بیان کرد که هم اکنون شرکتهای تولیدی انیمیشن با موانع زیادی در زمینه تأمین نیروی انسانی ماهر مواجهند.بابک نکویی کارگردان سریال انیمیشنی «روبی و جوجه ها» و مدیر آموزشی مدرسه هنری «ویستا» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات بورسیه هنرجویان انیمیشن بیان نمود: ما در مدرسه هنری ویستا علاوه بر تمرکز بر آموزش درست مهارت انیمیشن سازی، با فراهم کردن امکان کارآموزی در دو استودیو پویانمایی «هنر پویا» و «گنبدکبود» تلاش می نماییم راه جدیدی برای پرورش نیروهای حرفه ای در صنعت انیمیشن ایران باز نماییم.
این استاد دانشگاه هنر و تهران در ادامه تصریح کرد: این مدرسه با هدف کشف استعدادهای جوان در صنعت انیمیشن ایران شروع به کار کرده است. ما تلاش می نماییم با آموزش های حرفه ای راه ورود جوانان و نوجوانانی که می خواهند در این صنعت دانش بنیان، پول ساز و به روز مشغول به فعالیت شوند را هموار نماییم.
نکویی ضمن اشاره به کاستی های بخش آموزش صنعت انیمیشن ایران اظهار داشت: در مجموع نگاه کاربردی در حوزه آموزش انیمیشن حاکم نیست. از یک سو دانشگاه های ما ارتباط موثری با این هنر صنعت ندارند و از طرفی نگاه اغلب مجموعه های آموزشی خصوصی به این رشته اقتصادی صرف است. در حالیکه بعنوان بخشی از زنجیره ارزش این صنعت باید اشتغال زایی را هم مد نظر قرار دهند.
وی اظهار نمود: ما در مدرسه هنری ویستا تصمیم گرفتیم تا بخشی از هنرجویان انیمیشن را بورسیه نماییم تا همه بتوانند به آموزش های ما دسترسی داشته باشند و افراد با استعداد به علت مشکلات مالی از این امکان محروم نشوند. نخستین گروه از هنرجویانی که مقرر است در مدرسه هنری ویستا بورسیه شوند از بین کسانی انتخاب می شوند که تمرین خواسته شده در کارگاه های آموزشی «فیلشاه» و «روبی و جوجه ها» که الان از راه سامانه های اینترنتی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است را برای ما ارسال نمایند.
موسس استدیو انیمیشن سازی گنبدکبود افزود: هم اکنون شرکتهای تولیدی انیمیشن با موانع زیادی در زمینه تأمین نیروی انسانی ماهر مواجهند. با عنایت به پیشرفت های سالهای اخیر صنعت انیمیشن کشور، پروژه های زیادی در دست تولید است اما در سالهای اخیر متناسب با این رشد نیروی کار ماهر پرورش پیدا نکرده است.
کارگردان سریال «روبی و جوجه ها» اظهار داشت: تعداد زیادی از نیروهای ماهر این صنعت به علت درآمدهای بسیار بالاتری که در خارج از ایران خواهند داشت به کشورهایی مثل مالزی، کانادا، ترکیه و … مهاجرت می کنند و این مورد بحران نیروی انسانی در حوزه انیمیشن را جدی تر می کند.
نکویی مطرح کرد: هم اکنون انیمیشن سازی یک شغل پردرآمد در ایران و خارج از کشور است که می تواند آینده خوبی را برای جوانانی که در این عرصه مشغول به فعالیت می شوند، رقم بزند.
وی در انتها تصریح کرد: ما در مدرسه هنری ویستا علاوه بر اینکه بر آموزش درست مهارت انیمیشن سازی متمرکز خواهیم بود، با فراهم کردن امکان کارآموزی در استودیوهای پویانمایی شرکتهای هنرپویا و گنبدکبود تلاش می نماییم راه جدیدی برای پرورش نیروهای زبده و حرفه ای در صنعت انیمیشن ایران باز نماییم.


منبع:

1400/02/14
15:44:24
5.0 / 5
584
تگهای مطلب: اینترنت , بحران , دانشگاه , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری