سند چشم انداز توسعه فعالیتهای قرآنی استان سمنان رونمایی می شود

سند چشم انداز توسعه فعالیتهای قرآنی استان سمنان رونمایی می شود به گزارش کاراموند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از رونمایی سند چشم انداز توسعه فعالیتهای قرآنی استان سمنان روز یکشنبه در نشست مشترک شورای فرهنگ عمومی و شورای هماهنگی گسترش فعالیتهای قرآنی استان به ریاست استاندار اطلاع داد.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح اظهار داشت: این سند که چشم انداز ۱۰ ساله فعالیتهای قرآنی استان سمنان را ترسیم کرده است در شش فصل و ۶۳ صفحه توسط دفتر امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تدوین و عرضه شده است.
وی، فصل های شش گانه این سند را شامل تعاریف، اصطلاحات متعارف در فعالیتهای قرآنی، چالش ها، ضعف ها، فرصت ها و صدمه ها، چشم انداز و اهداف کلان، راهبردهای کلان و برنامه های عملیاتی، نظام اجرایی، وظایف دستگاههای مرتبط، تشکل ها و موسسات قرآنی و الزامات اجرایی برنامه های متداول در قالب فعالیتهای قرآنی برشمرد.
فلاح خاطرنشان کرد: در تدوین این سند ظرفیت های بومی استان سمنان مورد توجه قرار گرفته و اسناد بالادستی همچون بیانات رهبر معظم رانقلاب اسلامی، قانون اساسی و منشور توسعه قرآن و مأموریت های قرآنی هر دستگاه اجرایی که شامل هفت دستگاه است هم مورد تاکید و توجه بوده است.
وی افزود: در سند ۱۰ ساله چشم انداز توسعه فعالیتهای قرآنی استان سمنان مجموعه ای از برنامه ها و عملیات اجرایی به منظور پویایی و ایجاد شرایط بایسته در فعالیتهای قرآنی مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: در این سند ۲۰ اولویت برای رسیدن به اهداف چشم انداز همچون هدف شناسی و شناخت حوزه های علوم و فنون قرآنی، وظایف، راهکارها و موانع پیش رو در فعالیت ها، استعدادها و توانمندی های استان و تنظیم روابط، حقوق و روابط متقابل دستگاههای مردم نهاد و نهادهای حاکمیتی پیشبینی و مدنظر بوده است.1400/02/07
11:03:09
5.0 / 5
225
تگهای مطلب: اهدا , دستگاه , طلا , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری