در گزارش كاراموند مطرح شد؛

پخش آنلاین تئاتر چرا در دوران كرونا موفق نشد؟

پخش آنلاین تئاتر چرا در دوران كرونا موفق نشد؟ کاراموند: ناصر آویژه معتقد می باشد که پخش آنلاین تئاترها خصوصاً تئاترهای کودک و نوجوان در وضعیت کرونائی جامعه امکان بسیار مناسبی بود که متأسفانه به سبب نبود تبلیغات، استفاده درستی از آن نشد.به گزارش کاراموند به نقل از مهر، زمانی که شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی فعالیت ها و اجراهای تئاتری شد، یکی از راه های فعالیت و زنده نگه داشتن ارتباط مخاطبان با تئاتر، استفاده از فضای مجازی شد. در ابتدا به شکل گسترده و شاید به صورتی بتوان گفت هیجان زده، تنور بحث و استفاده از فضای مجازی برای گفتگوها، اجراها و پخش فیلم اجراهای تئاتری داغ شد.
بسیاری معتقد بوده و هستند که پخش اینترنتی فیلم اجراهای تئاتری یکی از امکانات قابل توجهی است که در دوران کرونائی می توان از آن بهره برد تا هم برای گروه های تئاتری منبع درآمد و هم برای مخاطبان و علاقه مندان تئاتر که نمی توانند در وضعیت کرونائی در سالن ها حضور پیدا کنند فرصتی برای تماشای آثار نمایشی باشد.
طی یک سال قبل طرح پخش آنلاین اجراهای تئاتری توسط بخش های خصوصی و دولتی اجرا شد ولی نتوانست روند قابل قبولی را سپری کند.
این اتفاق درباب پخش آنلاین اجراهای تئاتر کودک و نوجوان نیز رخ داد و این امکان اینترنتی نتوانست در وضعیت کرونائی جایگاه خودرا در بین خانواده ها و فرزندان شان پیدا کند.
ناصر آویژه بازیگر و کارگردان تئاتر که در عرصه تئاتر کودک و نوجوان فعالیتی مستمر دارد، معتقد می باشد در وضعیت کرونائی پخش اجراهای تئاتری بوسیله فضای مجازی امکان خوبی برای هنرمندان تئاتر و مخاطبان خصوصاً خانواده ها و فرزندان شان بعنوان مخاطبان تئاترهای کودک و نوجوان است.
وی که طی یک سال قبل ۴ اثر خود در عرصه تئاتر کودک و نوجوان را پخش آنلاین کرده است، درباره وضعیت پخش آنلاین اجراهای تئاتری در وضعیت کرونائی به خبرنگار مهر اظهار داشت: متأسفانه پخش آنلاین اجراهای تئاتری طی یک سال قبل به نتیجه و سرانجام مثبتی نرسید در صورتیکه فضای بسیار مناسبی است تا مخاطبان تئاتر، خانواده ها و فرزندانشان ارتباط خودرا با تئاتر حفظ کنند و به تماشای آثار مدنظرشان بنشینند.
این هنرمند با سابقه تئاتر کودک و نوجوان درباره دلیلهای موفق نبودن طرح پخش آنلاین اجراهای تئاتری، اشاره کرد: دلیل اصلی نبود تبلیغات گسترده و تأثیرگذار بود. این روزها همه سریال می سازند و تبلیغات شهری گسترده ای به این امر اختصاص پیدا کرده است اما برای نمایش و پخش آنلاین تئاتر هیچ نوع تبلیغی انجام نشد.
آویژه تصریح کرد: متأسفانه به سبب نبود تبلیغات لازم، خانواده ها و مخاطبان نمی دانند که از چه طریق یا پلتفرمی باید به تماشای تئاترهای مدنظرشان بنشینند.
وی در ادامه سخنان خود متذکر شد: ایراد اینکه از امکان پخش آنلاین تئاتر استفاده درستی نشد متوجه خانواده ها و مخاطبان نیست بلکه ایراد از سمت فعالان و برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان این عرصه است که برنامه ریزی درستی برای تبلیغات در این حوزه را انجام ندادند.
این کارگردان تئاتر در انتهای سخنان خود تاکید کرد: اگر تبلیغات درست و گسترده برای پخش آنلاین تئاتر صورت گیرد، امکان بسیار خوبی برای هنرمندان تئاتر و همین طور مخاطبان تئاتر در وضعیت کرونائی است.


منبع:

1400/02/01
22:02:42
5.0 / 5
502
تگهای مطلب: اینترنت , بازیگر , سریال , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری