تشریح اولویت های مرحله دوم واكسیناسیون كرونا برای جانبازان

تشریح اولویت های مرحله دوم واكسیناسیون كرونا برای جانبازان کاراموند: معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری در حال انجام می باشد، اولویت های مرحله دوم واکسیناسیون کرونای جانبازان و خانواده های شهدا را تشریح نمود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا عباسپور درباره اجرای طرح واکسیناسیون ویروس کرونا برای جامعه ایثارگری تصریح کرد: باتوجه به تعامل مناسبی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته ایم طرح واکسیناسیون جامعه ایثارگری به خوبی در حال انجام می باشد و این عزیزان از ابتدا در اولویت های دریافت واکسن قرار داشتند.
وی با اعلان اینکه هم اکنون طرح واکسیناسیون ویروس کرونا برای جامعه ایثارگری در حال انجام می باشد، اضافه کرد: در مرحله اول ۹ هزار نفر از جامعه ایثارگری شامل جانبازان دو چشم نابینا، ضایعه نخاعی، دو عضو قطع و بیشتر، جانبازان شدید شیمیایی و والدین چند شهید واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده اند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره چگونگی اجرای مرحله دوم طرح واکسیناسیون ویروس کرونا توضیح داد: در مرحله دوم طرح واکسیناسیون تمام جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد که حدود ۳۲ هزار نفر هستند واکسن را دریافت می کنند. هم اکنون هماهنگی لازم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام می باشد تا مرحله دوم از هفته آتی شروع شود.
عباسپور درباره محل واکسیناسیون توضیح داد: واکسیناسیون در مراکز بیمارستانی و توان بخشی با هماهنگی مرکز علوم پزشکی مربوطه همان محل مرکز درمانی صورت خواهد گرفت. درباب سایر افراد جامعه ایثارگری نیز طی هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شبکه های بهداشتی محل زندگی این عزیزان واکسیناسیون صورت می گیرد. در مورد بیمارستان های روان پزشکی نیایش و صدر نیز هماهنگی لازم با مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت انجام شده است.
او در آخر اظهار داشت: اگر جانباز در مراکز تجمعی بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور نداشته باشد باتوجه به اطلاعات موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران فرد به شبکه بهداشت استانها معرفی می شود تا با مراجعه به نزدیک ترین مرکز بهداشتی واکسن را دریافت کند.
منبع:

1400/01/24
20:58:01
5.0 / 5
639
تگهای مطلب: زندگی , طلا , مد , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری