خداحافظی عظیمی از یك انجمن سینمایی پنج ماه بعد از استعفا

خداحافظی عظیمی از یك انجمن سینمایی پنج ماه بعد از استعفا به گزارش کاراموند مهدی عظیمی میرآبادی که حدود پنج ماه پیش از مدیرعاملی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بهره برده بود، به صورت رسمی از سمت خود خداحافظی کرد.


این تهیه کننده و مدیر سینمایی در گفت وگویی با ایسنا ضمن تایید استعفای خود و ضمن اشاره به اینکه این استعفا در ارتباط با هم اکنون نیست، بیان نمود: حدود پنج ماه قبل و از نیمه برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس استعفای خویش را اعلام کردم ولی ماندم تا جشنواره تمام شود و بعد از آن هم توافق کردیم که اگر دوستان اجازه دهند پس از تعطیلات عید دیگر کار را ادامه ندهم.
عظیمی که از مرداد سال ۹۸ بعنوان مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع ومقدس مشغول به کار شده بود درباره دلیل استعفای خود توضیح داد: مبحث سینمای انقلاب و دفاع مقدس چند بخش دارد که مهم ترین اش رسیدگی به امور اهالی سینمای دفاع مقدس و نیروی انسانی و هنرمندان این حوزه است که نیازمند توجه و رسیدگی به مشکلاتشان هستند. انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس هم از آغاز تشکیل خود این بخش را در دستور کار داشت ولی کم کم نگاهش تغییر و مسیرش به سمت تولید همانند یک کمپانی حرکت کرده است. قرار ما هم در شروع کار این بود که به تمام این موارد برسیم یعنی هم به تولید دقت کنیم، هم به نیروی انسانی و هم مطالبه سینمای انقلاب و دفاع مقدس را در نظر بگیریم، اما وقتی جلوتر رفتیم انگار قرار بر این بود که فقط به تولید دقت کنیم و این کار مرا گرفتار مشکل کرد، چون اگر قرار بود فیلم بسازم دفتر خودم را داشتم و همان جا مشغول بودم.
وی افزود: بجز این اگر مثلا علاقه مند بودم در سیستم اداری حضور پیدا کنم تا دیگرانی از ما حرف شنوی داشته باشند و نیروی ما باشند، در بخش خصوصی هم برای من این امکان وجود داشت. آنچه برای من در بخش خصوصی فراهم نبود، این بود که به داد دل اهالی سینما بخصوص هنرمندان حوزه سینمای انقلاب و دفاع مقدس برسیم ولی انجام آن وظیفه اصلی و اساسی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است. اصلا اسمش بنابراین انجمن است که ستاره های سینمای انقلاب و دفاع و مقدس در آن بدرخشند و گرنه اگر «مرکز» یا «گروه» بود تعبیرهای دیگری می داشت و می شد مرکز فیلمسازی باشد. البته ما فیلم هم ساختیم و فیلم خوبی «تک تیرانداز» را هم ساختیم ولی قرار ما بر این بود که به اهالی این حوزه و نیروی انسانی و متخصص سینمای دفاع مقدس دقت نماییم.
او تصریح کرد: با این شرایط و به علت اینکه به مرور، قرارهای روز اول تغییر نمود، به این نتیجه رسیدم که کار را به دوستانی بسپارم که می توانند به این شکل کار کنند.
وی در پاسخ به اینکه آیا اوضاع آنقدر سخت بوده که در نیمه راه جشنواره استعفا کرده و آیا اصلا از برگزاری جشنواره راضی بوده است؟ اظهار داشت: در جشنواره کمی با دست باز پیش رفتم چون امکان جذب سرمایه را از راه اسپانسر داشتم ولی در مدیریت مجموعه دستم بسته بود.
عظیمی که این روزها در دفتر تهیه کنندگی خود مشغول تولید پروژه ای تازه است، در انتها ضمن اشاره به اینکه مجموعه بالادستی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، بنیاد فرهنگی روایت فتح است: اضافه کرد: از آقای نادری، مدیر بنیاد شخصا تشکر می کنم که به هر حال کمک کردند. من در این زمان هرجایی که کمک گرفتم از شخص ایشان بود، اما متاسفانه با جریان و سیستمی که در آن مجموعه تصمیم می گیرد، مشکل داشتم.
منبع:

1400/01/14
23:08:31
5.0 / 5
771
تگهای مطلب: تخصص , تهیه كننده , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری