سینمای ۱۴۰۰ از نگاه سینماگران-۳؛

فیلم هایی كه برای قوطی ساخته شدند، نه پرده

فیلم هایی كه برای قوطی ساخته شدند، نه پرده به گزارش کاراموند غلامرضا آزادی تهیه کننده و کارگردان سینما امیدوار است که در سال ۱۴۰۰ شرایطی پیش آید که فیلمسازان بتوانند راه خویش را بروند.غلامرضا آزادی تهیه کننده و کارگردان باسابقه سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: تنها آرزویی که برای سینما دارم این است که کسانی که اهل این حرفه و هنر نیستند از سینما کنار بروند، این حرفه، حرفه ای نیست که عده ای برای تفریح وارد آن شوند و بعد که آنرا نابود کردند، راه خویش را بکشند و بروند، در این میان دولت هم باید از سینما فاصله بگیرد.
وی افزود: چه ربطی دارد که دولت در مسائل سینمایی و فیلمسازی ورود پیدا کند، زمانی که دولت وارد این عرصه می شود، یک سری آدم با خود می آورد که بویی از سینما و هنر نبرده اند و زحمتی نکشیده اند و گذشته ای در هنر نداشته اند.
این کارگردان سینما تصریح کرد: آدم های فرهیخته و آدم های تحصیل کرده که گوشت و خونشان از سینما است کجا هستند؟ کافی است در موزه سینما قدم زده و نام آوران سینما را ببینید. خیلی از این افراد از سینما کنار گذاشته شده اند و دیگر در این عرصه فعال نیستند.
آزادی اظهار داشت: آرزوی من این است که راهم را به خودم بدهند، جلوی پای من سنگ نیاندازند و مشکلات بسیاری را برای من فراهم نکنند، من بعنوان یک سینماگر می خواهم که اجازه دهند راه خویش را بروم. بعنوان مثال یک شاعر چه راهی غیر از شعر گفتن دارد، یک فیلمساز هم باید فیلم بسازد.
وی ضمن اشاره به اینکه بعضی از افراد بی تجربه وارد سینما شده اند، توضیح داد: نباید فراموش کرد که سیستم آموزشی سینما استاد و شاگردی است، چطور امکان دارد یک آدم که شاگردی نکرده است، ناگهان استاد شود، آدمی که سواد و آگاهی کافی ندارد، ناگهان قله رفیع هنر را طی می کند و این صحیح نیست.
این تهیه کننده سینما تصریح کرد: امیدوارم شرایطی پیش آید که هرکسی راه خویش را برود، راهی که شایسته آن است. سینما حرفه سخت و پرخرجی است و به آسانی نمی توان از پس آن برآمد، متاسفانه نمی توان اظهار داشت که سینمای ایران در سال جدید بیشتر از هر چیز به چه چیزی نیاز دارد، متاسفانه انرژی مثبتی در سینما برای ادامه کار وجود ندارد.
وی بیان نمود: هم اکنون شرایط بگونه ای است که همه ارگان ها فیلم می سازند تا در زمان تولید موفقیت های مالی کسب کنند نه در حوزه پخش، در واقع این روزها فیلم را برای قوطی می سازند نه برای پرده نمایش!
آزادی در انتها اظهار داشت: امیدوارم هرچه سریعتر کرونا از بین برود و این فضای ترس از بین برود، تا سینماگران بتوانند راه خویش را پیش بگیرند.


منبع:

1400/01/03
13:01:32
5.0 / 5
678
تگهای مطلب: تفریح , تهیه كننده , سینما , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری