مونسان عنوان كرد:

پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات كرونایی به صنعت توریسم

پرداخت 650 میلیارد تومان تسهیلات كرونایی به صنعت توریسم به گزارش کاراموند مرکزی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پرداخت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به حوزه گردشگری امسال اطلاع داد.


علی اصغر مونسان یازدهم اسفندماه در حاشیه افتتاح هتل کاروانسرای دودهک دلیجان، در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این هتل کاروانسرا که علاوه بر مکان اقامتی به فضای جاذب برای گردشگران تبدیل گشته است، اضافه کرد: یکی از برنامه های راهبردی وزارت میراث فرهنگی، تنوع بخشی به محصولات گردشگری می باشد و گردشگری اکوتوریسم به مجموعه گردشگری کشور افزوده شد تا از جاذبه های طبیعی کشور به خوبی بهره برداری شود.
وی با اعلان اینکه طبیعت گردی در کنار گردشگری فرهنگی و تاریخی در حال ایفای نقش خاص خود است، اظهار داشت: وزارت خانه تنوع بخشی به اقامتگاه ها و جاذبه های گردشگری را هم مدنظر دارد که در این راستا فعال شدن اقتصاد مردمی برای مرمت بناهای تاریخی و تبدیل آنها به فضاهای اقامتی و گردشگری، شکل گیری اقامتگاه های سنتی و هتل کاروانسراها و بوتیک هتل ها مدنظر قرار گرفت و خوشبختانه به میزان هتل های با ستاره بالا، این فضاها هم مورد اقبال مردم قرار گرفته اند.
مونسان خاطرنشان کرد: بومگردی ها یکی از بخش های مهم در کشور شده اند و حدودا در هیچ نقطه ای از کشور ضعف اقامتی وجود ندارد در حالیکه این امر در گذشته یکی از ضعف های بزرگ در حوزه گردشگری کشور قلمداد می شد، اما امروز به هر بهانه و موضوعی فضای اقامتی در دورترین نقاط کشور بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به اینکه در انتهای آبادی های کویر لوت ۴۰ واحد بومگردی همراه با ایجاد اشتغال و کسب و کار راه اندازی شده است و در شرایط کرونایی هم پذیرای گردشگران هستند، اضافه کرد: خوشبختانه گردشگری کشور تنوع مناسبی به خود گرفته است و اقتصاد مردم پایه ای بوجود آمده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد سفرهای نوروزی اظهار نمود: در وهله اول از مردم درخواست می شود که در مدت باقی مانده تا نوروز ۱۴۰۰ به شدت پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند. اگر دست به دست هم دهیم بطور قطع می توانیم شرایط را به سمت سفید هدایت نماییم. باید از اجتماعات دوری کرد و حتما از ماسک بهره برد تا بتوانیم سفرهای نوروزی را داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به جلسات کمیته امنیت اجتماعی ستاد مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: برای گردشگری نوروز، سه امکان دیده شده است که یکی از آنها شامل تورهای گردشگری می باشد که از مبدا تا مقصد و برگشت به مبدا شرایط کاملا مدیریت شده و تحت پروتکلهای دقیق بهداشتی است و نگرانی برای وزارت بهداشت نخواهیم داشت، سفرهایی که اقامت آنها در اماکن اقامتی باشد، بطور قطع تحت مدیریت و کنترل خواهد بود، همینطور رفت و آمد توسط ناوگان هوایی، زمینی و ریلی هم انجام می شود و نگرانی کمتری در این راستا وجود دارد، اما در دسته سوم، سفرهای عموم مردم را پیش رو داریم که کنترل و مدیریت آنها کمی دشوار است و هم اکنون بر این سفرها تمرکز شده است و مجموعه وزارت بهداشت هم در این راستا نگران است.
مونسان خاطرنشان کرد: ممنوعیت ها و محدودیت ها به استانداران ابلاغ گردیده است که شامل ممنوعیت زدن چادر، ایجاد کمپ های چادری، اقامت در مدارس و مراکز غیرمجاز وزارت گردشگری می باشد و امیدواریم با این محدودیت ها و ممنوعیت ها بتوانیم ایام نوروز خوبی را تجربه نماییم و با رعایت همه پروتکلهای بهداشتی در نوروز، می توانیم افتخاری در مقابله با کرونا رقم بزنیم و نشاط اجتماعی مردم را هم رقم بزنیم.
وزیر میراث فرهنگی در مورد پرداخت تسهیلات کرونایی به صنعت توریسم بیان نمود: سال جاری تابحال ۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده و تا ۱۴۰۰ میلیارد تومان هم متقاضی به بانک معرفی شده است.1399/12/12
10:01:07
0.0 / 5
829
تگهای مطلب: تاریخی , سفر , صنایع دستی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری