تداركی برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مركزی

تداركی برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مركزی به گزارش کاراموند مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: با اهمیت ترین برنامه در امتداد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان مرکزی تهیه دانشنامه استان مرکزی است.به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در کارگاه تخصصی دانشنامه دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از رویکردهای که امسال در ستاد چهل سالگی دفاع مقدس در استان مورد توجه بود پرداختن به محرومیت زدایی خصوصاً در نقاط کم برخوردار بود چونکه ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید در همه ابعاد اتفاق بیفتد.

کریمی افزود: در همین راستا به مناسبت ایام الله دهه فجر پروژه ها و برنامه های قابل توجهی در جهت رفع محرومیت زدایی در سطح استان انجام شد که با تاسی از فرهنگ دفاع مقدس و در قالب برنامه های ستاد چهل سالگی انجام شدند و خوشبختانه آثار و خیرات زیادی برای اشتغال، معیشت، رفع نیازهای اساسی مردم و ایجاد پویایی و نشاط در مناطق استان داشتند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: خوشبختانه یکی دیگر از رویکردهای مهم ستاد چهل سالگی دفاع مقدس توجه به جوانان و نوجوانان با محوریت ایجاد برنامه های نشاط آفرین و سرگرمی های سالم بود که در ضمن این چند ماه اقدامات قابل توجهی انجام شد و جوانان زیادی بوسیله این برنامه ها با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شدند.

کریمی بیان کرد: امروز با اهمیت ترین برنامه در امتداد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان مرکزی تهیه دانشنامه استان مرکزی است که گامی موثر برای معرفی نقش اثرگذار استان مرکزی در مقطع هشت ساله جنگ تحمیلی است و خوشبختانه با هم افزایی های به وجود آمده استان مرکزی در این خصوص سرعت قابل قبولی و حرکت شتابنده ای دارد.

وی اضافه کرد: امروز شاهد برگزاری کارگاه تخصصی برای نویسندگان و فعالین دانشنامه استان مرکزی هستیم که تا حالا بیش از یکصد نفر در این کارگاه ها حضور پیدا کردند و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی دوره های تخصصی را می گذرانند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: در امتداد آموزش تکمیلی نویسندگان دانشنامه دفاع مقدس استان یک کارگاه سه مرحله ای پیش بینی شده که شامل آموزش مدخل یابی، منبع یابی و مقاله نویسی است که با همکاری و هم افزایی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها صورت خواهد گرفت.

کریمی تصریح کرد: اهتمام داریم کارگاه های تخصصی را برای کمیته های نظامی، جغرافیا، شهدا و شخصیت ها و کمیته فرهنگی و اجتماعی برگزار نماییم که در ایام گذشته کارگاه های تخصصی برای مسئولین کمیته ها، شورای هر کمیته و کلیه عناصر فعال نیز این کارگاه ها برگزار شده است.

وی بومی سازی دفاع مقدس رویکرد مهم تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان عنوان نمود و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات زیرساختی این کار در ضمن هفت سال قبل انجام شده و امروز از نظر پیشرفت کار نسبت به سایر استانها در وضعیت قابل قبولی قرار داریم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: بومی سازی دفاع مقدس تاثیرات بسیار عالی و موثری بر روی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای جوانان دارد چونکه یک جوان وقتی از افتخارات و گذشته پرافتخار استان خود به خوبی آگاه باشد، می تواند الگوهای خودرا بهتر انتخاب نماید و در راه زندگی آنها را مدنظر قرار دهد.

کریمی اشاره کرد: خوشبختانه استان مرکزی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ضمن این سال ها رتبه قابل قبولی دارد و به وضوح این همکاری و هم افزایی در همه بخش ها دیده می شود و این مسئله امروز در دانشگاه ها نمود بیشتری دارد و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها اعلام آمادگی خودرا برای کمک کردن در تهیه دانشنامه را انجام دادند و این استقبال قابل تحسین است.

وی بیان کرد: به جهت گستردگی مقالاتی که در طول این ایام برای تهیه دانشنامه داریم و استقبال ادارات و دانشگاه ها مقالات دانشنامه را به چند دسته کوتاه، بلند، متوسط و مقالات لایتناهی تقسیم بندی می نماییم که نسبت به مداخل و سوژه های جمع آوری شده آنها تنظیم خواهند شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: ستاد چهل سالگی دفاع مقدس تا آخر سال برنامه های متنوعی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در استان مرکزی دارد و اسفند ماه پیش بینی ها و برنامه ریزی های خوبی برای انجام برنامه های موثر کرده ایم که در ایام آینده آنها را اعلام خواهیم کرد.

منبع:

1399/11/24
18:36:24
0.0 / 5
528
تگهای مطلب: تخصص , دانشگاه , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری