تشریح ردیف های پیشبینی شده در مورد ایثارگران در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰

تشریح ردیف های پیشبینی شده در مورد ایثارگران در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به گزارش کاراموند معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح ردیف های پیشبینی شده در مورد ایثارگران در لایحه بودجه سال آینده ابراز امیدواری کرد خیلی از مشکلات ایثارگران مانند اشتغال، بیمه تکمیلی درمان و اجرای ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با تمهیدات پیشبینی شده مرتفع شود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، ملک محمد نجفی در دومین روز از دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران امسال که به صورت ویدئوکنفرانس در سالن عرفان (سیدالشهدا (ع)) برگزار شد، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش آنرا به جا، کاربردی و مایه خیر و برکت خواند و اظهار داشت: معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ۱۰ محور را بعنوان اولویت دنبال می کند که تنظیم سند جامع نیروی انسانی، یکپارچه شدن و تحول نظام اداری، پایش سلامت سازمان و مدیریت بهره وری و تحقق دولت الکترونیک از مهم ترین این محورها است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ضمن تاکید بر ضرورت مهیا شدن خدمات الکترونیک برخط و ضرورت استفاده آن، بخصوص در شرایط شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: بیشتر از ۲۰ سامانه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری سایر معاونت های بنیاد در چارچوب سیستم سجایا یکپارچه شد و هر ماه یک خدمت جدید الکترونیک می شود.
وی با اشاره به اینکه در مورد بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال آینده برنامه ریزی دقیق و منسجمی صورت گرفته است، اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات مهم و مؤثری در مورد بودجه بنیاد انجام شد و با تشکیل ستاد برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود، اعتبار مور نیاز برای اجرای قوانین و مقررات حوزه خدمات رسانی به ایثارگران تدوین و بعد از لحاظ نمودن نظرات رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به سازمان برنامه و بودجه منعکس شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد اضافه کرد: رویکرد اصلی در تدوین بودجه سال 1400 استفاده از تمامی ظرفیت های بودجه، جداول و تبصره های لایحه بودجه بوده و با برگزاری جلسات مشترک با ارکان سازمان برنامه و بودجه پیشنهادات بنیاد عملیاتی شده است.
نجفی در ادامه به وضعیت پیشبینی بودجه سال آینده بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به سالجاری و سالهای گذشته پرداخت و اظهار داشت: با برگزاری جلسات مختلف در لایه های مختلف بنیاد و دعوت از مشاورین مجرب و اساتید دانشگاه، بودجه واقعی مورد نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران برآورد و به سازمان برنامه و بودجه منعکس شده است.
وی ادامه داد: درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران از سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتبار بر مبنای نیاز و تکلیف بود که خوشبختانه با تلاش و پیگیری مستمر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همکاری و همراهی دولت، بودجه ۱۴۰۰ بنیاد با عنایت به دغدغه ها و تکالیف محوله به بنیاد تعیین شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در ادامه اظهار داشت: هم اکنون حدود ۹۳ هزار جانباز، حالت اشتغال هستند که تعداد زیادی از این عزیزان به لحاظ سن و سابقه در آستانه بازنشستگی قرار دارند و با برنامه تنظیم شده در سال آینده، 20 هزار نفر از این عزیزان بازنشسته خواهند شد که این مورد ۶ هزار میلیارد تومان برای بنیاد بار مالی به دنبال خواهد داشت.
نجفی ضمن اشاره به پیشبینی اعتبار اجرای ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در بودجه ۱۴۰۰ و عملیاتی و اجرایی شدن آن در سال آینده، افزود: یکی از اشکالات دائمی ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران بیمه تکمیلی درمان بود اما در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ردیف بودجه آن پیشبینی شده و امیدواریم سال آینده در بحث بیمه تکمیلی مشکلی ایجاد نشود.
وی تخصیص بودجه در بحث اشتغال ایثارگران را از دیگر اقدامات منحصر به فرد در ردیف های لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ خواند و اضافه کرد: این اقدام در هیچ دوره ای سابقه نداشته است. درمجموع سعی شده که لایحه بودجه سال آتی بگونه ای تدوین شود که خیلی از دغدغه های جاری و کارهای بر زمین مانده در مورد ایثارگران به نتیجه برسد.
مدیران کل معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در ادامه به عرضه توضیحاتی در مورد حوزه های تخصصی خود پرداختند.
منبع:

1399/11/04
22:43:12
0.0 / 5
1049
تگهای مطلب: تخصص , خدمات , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری