كشف مجموعه ای از سكه های تاریخی در مجارستان

كشف مجموعه ای از سكه های تاریخی در مجارستان به گزارش کاراموند باستان شناسان هزاران سکه تاریخی را در مزرعه ای واقع در مجارستان کشف کردند.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، شاید در قرن شانزدهم حمله ای از جانب امپراتوری عثمانی، مجارستانی ها را ناچار به دفن مجموعه ای پرارزش از سکه های نقره ای و طلایی کرده باشد؛ حالا باستان شناسان این گنجینه مدفون شده را در مزرعه ای واقع در مجارستان کشف کرده اند.
در سال ۲۰۱۹، باستان شناسان در «اویلنگل» روستایی در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی «بوداپست» ۱۵۰ سکه باستانی کشف کردند. باستان شناسان در انتها دسامبر ۲۰۲۰ برای کشف آثار تاریخی بیشتری به همان مکان بازگشتند.
اکتشاف جدید باستان شناسان حدود هفت هزار سکه نقره ای و چهار سکه طلایی را شامل می شود.
کارشناسان تخمین می زنند این سکه ها در سال ۱۵۲۰ میلادی دفن شده باشند. در آن زمان این سکه ها برای خرید هفت اسب و برپایه معیارهای امروزی برای خرید یک خودرو لوکس کافی بوده است.
قدیمی ترین سکه این مجموعه، یک سکه نقره ای «دناریوس» (سکه نقره ای رومی امپراطور «لوسیوس وروس» که بین ۱۶۱ تا ۱۶۹ میلادی فرمانروایی می کرد) است.
سکه ای که به دوران «لایوش دوم» پادشاه مجارستان و بوهم (بین سالهای ۱۵۱۶ تا ۱۵۲۶) متعلق می باشد کم‎ قدمت ترین سکه در این مجموعه به حساب می آید.
کارشناسان موزه فرنزی در مجارستان قصد دارند برای کشف گنجینه های تاریخی بیشتر کاوش در این منطقه را ادامه دهند.
منبع:

1399/10/28
15:19:44
0.0 / 5
870
تگهای مطلب: تاریخی , طلا , لوكس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری