برگزاری نماز جمعه قم پس از شش ماه

لغو تعهدات هسته ای اقدامی قابل قبول بود

لغو تعهدات هسته ای اقدامی قابل قبول بود به گزارش کاراموند قم امام جمعه قم اظهار داشت: چالش های بین ایران اسلامی و جبهه استکباری، تحریم ها، حضور ثبات آفرین ایران در منطقه برای دفاع از ملت و قدرت دفاعی و موشکی ایران است و تصمیم مجلس شورای اسلامی ایران برای لغو تعهدهای برجامی، تصمیم قابل قبولی است و ما اصراری به بازگشت آمریکا به برجام نداریم


آیت الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه قم که به خاطر تشدید کرونا بعد از وقفه ای ۲۴ هفته ای در مصلای قدس برگزار شد، ضمن اشاره به آثار تقوا در جامعه اظهار داشت: یکی از آثار تقوا این است انسان زمانی که گرفتار غفلت و خطا شود، راهی جز بازگشت به خدا نبیند و انسان متقی با تضرع به سمت خداوند برمی گردد، همچون فرزندی که از خانه فرار کرده است و با فرارسیدن شب، سرپناهی ندارد و به همان خانه پدری برمی گردد.
وی افزود: هر گاه خطا و گناهی انجام دادیم، باید به سمت خداوند برگردیم، انسان متقی می داند اگر خطایی انجام داد، خداوند مشتاق این است که انسان به سمت او برگردد، انسان پناهی جز خدا ندارد.
امام جمعه قم اضافه کرد: سوره توبه ناظر بر وظایف نظام اسلامی و تبیین مواضع نخبگان و خواص و عموم شهروندان نظام اسلامی است، برپایه این سوره مشرکان ناپاک هستند و مشرکان حق نزدیک شدن به مسجد الحرام را ندارند.
آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: برپایه آیات قرآن نباید اجازه نزدیک شدن به مسجد الحرام را داد و درسی که از این آیه می گیریم این است که آمریکا و صهیونیسم بین الملل، نجس سیاسی هستند و هر راهی که به آنها ختم شود، جز ضرر و زیان هیچ نفعی برای نظام اسلامی و ملت های مسلمان ندارد.
وی افزود: نباید به امید واهی گشایش اقتصادی و حل مشکلات، با آمریکا و صهیونیسم بین الملل مذاکره نماییم و این مسئله یک حکم قرآنی است، بعضی از مسلمانان تصور می کردند که با قطع رابطه با مشرکان گرفتار مشکلات لاینحل اقتصادی می شوند، خداوند در قرآن پاسخ داد که اگر با دستور ممنوعیت ورود مشرکان به مسجد الحرام، احساس محرومیت اقتصادی می کنید، خداوند شما را بی نیاز می کند.
امام جمعه قم اضافه کرد: در مواجهه با دشمنان و تلاش آنها برای متوقف کردن کردن چرخه پیشرفت، متوجه شدیم که تنها راه پیشرفت، اعتماد به خداوند متعال و تکیه به توان داخلی و قطع وابستگی اقتصادی و دل نبستن به بیگانگان است، در تجربه برجام همه مشاهده کردیم که برجام، خسارت های فراوانی را به ما وارد کرد و یکی از مهم ترین خسارت ها، معطل کردن توان داخلی برای پیشرفت بود، انتظار بازگشت آمریکا به برجام، غیرعاقلانه است و نتیجه این انتظار، خسارت بیشتری است.
آیت الله سعیدی یکی از موارد آزمایش مسلمان ها را در بلایا و مصیبت ها دانست و خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) در روایتی فرمود که در هر بلا و مصیبتی شکیبا باشید، چون خداوند عاریه خویش را پس می گیرد تا صبر شما را امتحان کند.
وی افزود: حضرت زهرا(س) بر همه زنان عالم برتری داشت، اما هم به شهادت رسید و هم مراسم خاکسپاری او مخفیانه صورت گرفت، حضرت زهرا(س) به امام علی(ع) وصیت کرد که پیکرش را غسل کند و آنرا به صورت مخفیانه به خاک بسپارد، امام علی(ع) بعد از تدفین پیکر حضرت زهرا(س) برای افزایش صبر خود به رسول اکرم(ص) پناه برد.
امام جمعه قم ضمن اشاره به ابعاد قیام ۱۹ دی و نتیجه این قیام در پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: قیام ۱۹ دی اولین ضربه بزرگ به تن بزرگ آمریکا بود و نباید از رویکرد ضد آمریکایی این قیام غافل باشیم، حمایت دولت کارتر باعث خشم مردم شد و قیام ضد آمریکایی و دینی ۱۹ دی همیشه الهام گر مردم ایران برای پاسداری از نظام جمهوری اسلامی بوده است.

آیت الله سعیدی، آمریکای مستکبر را مخالف تمدن نوین اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا همیشه به بی ثباتی و ناامنی در منطقه دامن زده، در حالیکه ایران به دنبال ثبات در منطقه است، ایران خواستار جنگ نیست، ولی در صورت دست اندازی دشمن به منافع ایران، قاطعانه ضربه سنگین و فراموش نشدنی به دشمن می زنیم.
وی افزود: ملت ایران سخن امام خمینی(ره) را فراموش نمی کنند که وصیت کردند اگر بخواهیم اسلام و حکومت الله برقرار باشد، باید دست استعمار را از کشورمان قطع نماییم.
امام جمعه قم تصریح کرد: چالش های بین ایران اسلامی و جبهه استکباری، تحریم ها، حضور ثبات آفرین ایران در منطقه برای دفاع از ملت وقدرت دفاعی و موشکی ایران است و تصمیم مجلس شورای اسلامی ایران برای لغو تعهدهای برجامی، تصمیم قابل قبولی است و ما اصراری به بازگشت آمریکا به برجام نداریم و پیش شرط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام، لغو کامل تحریم ها است، هیچ مقامی حق ندارد که پشت پرده با تیم جدید آمریکایی ها مذاکره کند.منبع:

1399/10/26
23:46:20
0.0 / 5
1298
تگهای مطلب: زنان , مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری