استفاده از ظرفیت مبلغین در تبیین مكتب سپهبد سلیمانی

استفاده از ظرفیت مبلغین در تبیین مكتب سپهبد سلیمانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر ظرفیت مبلغین در تبیین مکتب شهید سلیمانی، راه برون رفت از مشکلات جامعه را بهره مندی از مکتب امام (ره) و مکتب حاج قاسم سلیمانی عنوان نمود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، نشست هم اندیشی مبلغان برتر کشوری با موضوع روایت مکتب حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سالن جلسات مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر انجام شد.
در ابتدای برنامه حجت الاسلام محمد جنتی- مدیرکل امور مبلغین و مساجد- بابیان اینکه این جلسه در امتداد خدمت رسانی و ارتباط مبلغین مطرح که در فضای تبلیغی کشور نقش آفرینی می کنند برگزار شده است اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی این جلسه طراحی شد تا کمکی در امتداد هم اندیشی برای تحقق یافتن مکتب حاج قاسم سلیمانی در جامعه باشد.
حجت الاسلام ماندگاری -دبیر جلسه- نیز اظهار داشت: امسال محبوبیت حاج قاسم سلیمانی در بین مردم بیشتر شده است و ما باید تلاش نماییم تا از این ظرفیت در اسلام خواهی و تقویت نظام و ولایت استفاده نمائیم و این جلسه ها می تواند در همین راستا تعریف و ریل گذاری شود.
سپس حجت الاسلام محمدمهدی تجریشی -معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی- به تشریح پیمایشی پرداخت که در چند مرحله زمانی از سال قبل تا نیمه دوم مهر امسال و در قالب جداول آماری اتخاذشده است که به مباحث مربوط به هیئات و برگزاری مراسم محرم، شاخصه های دین داری مردم و نگرش های اجتماعی - سیاسی مردم پرداخته است.
سپس حجت الاسلام پناهیان طی سخنانی اظهار داشت: متأسفانه فاجعه بزرگی که در کشور در حال رخ دادن است برداشتی از دین در جامعه است که برمبنای تفکر غربی نسبت به دین در افکار عمومی و خصوصاً درمیان فرهیختگان شکل گرفته است و آن این است که دین به امر واقعی نمی پردازد بلکه به امور ارزش ها و اخلاقیات می پردازد.
وی افزود: فاجعه بدتر این است که امروزه انقلابی گری شده «جبهه ارزشی» و ضدانقلاب شده «جبهه واقع بین» درحالی که به تعبیر علامه طباطبایی حق در قرآن یعنی واقعیت.
پناهیان اشاره کرد: هنگامی که مردم آخوندها را می بینند نباید فقط به یاد اخلاق بیفتند چون برداشت عمومی از اخلاق اعتباریات است.
وی تاکید کرد: شهید سلیمانی نه به خاطر ارزش ها و اعتباریات بلکه به امر واقعی در کشور محبوب شد چون مظهر قدرت بود.
بگفته وی، مبلغین باید از واقعیت ها، عقلانیت ها و قدرت حرف بزنند و تسلیم شدن ضدانقلاب در مقابل سردار سلیمانی به خاطر اقتدار و قدرت ایشان بوده است.
پناهیان افزود: سردار سلیمانی به سبب اینکه مظهر قدرت بود این جایگاه را کسب نمود.
در ادامه برنامه، فرزند شهید فخری زاده در ارتباط تصویری با این جلسه اظهار داشت: وقتی ما از ترور صحبت می نماییم یعنی حذف عامدانه و عالمانه سرمایه های ارزشی از کشور و استکبار با هر هزینه و شکلی می کوشد این سرمایه های ارزشی را حذف کند.
وی بابیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته، ۱۸ هزار شهید ترور در انقلاب اتفاق افتاده است و نهال کوچک انقلاب به درخت تنومندی تبدیل گشته است افزود: دلیل این تنومندی پرداختن درست به اندیشه مکتب شهدا بوده است.
فرزند فخری زاده با اشاره به توجه ویژه پدرش به حوزه های اخلاقی، معرفتی و کاری اظهار داشت: ایشان بسیار متواضع بود و اعتقاد زیادی به دعای مادر و خدمت به خانواده داشتند و در حوزه معرفتی، نگاه توحیدی به جریان های زندگی و کاری داشتند.
پسر شهید فخری زاده اشاره کرد: ایشان مطالعات فلسفی و عرفانی داشتند به شکلی که در فلسفه علم، صاحب ایده بودند و خط قرمز شهید فخری زاده، ظالم و مظلوم بودند.
سپس برخی از حاضرین در این جلسه به اختصار به تشریح دیدگاه های خود نسبت به مکتب حاج قاسم پرداختند و نهادینه کردن نوع نگاه و خصوصاً عمل گرایی ایشان و حضور بموقع در میدان عمل این سردار شهید را برای مقابله با هر تهدید داخلی و خارجی مورد تاکید و ستایش قراردادند.
در آخر نیز حجت اسلام والمسلمین محمد قمی- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی- طی سخنان کوتاهی ضمن تشکر از حضور حاضرین در این جلسه اظهار نمود: معتقد به ضرورت هم اندیشی راهبردی بین بزرگان حوزه تبلیغات هستیم و از همین رو، خلاصه مطالبی که از طرف شما عزیزان در این نشست عنوان شد را در گروهی که در پیام رسان «ایتا» تشکیل شده منعکس خواهد شد.
وی ادامه داد: اهتمام رهبری به تبیین مکتب حاج قاسم، ما را بر این داشت که از این فرصت در روزهای فاطمیه هم استفاده نمائیم ضمن اینکه تاکید دختر شهید سلیمانی نیز بر استفاده از ظرفیت مبلغین در تعیین مکتب سلیمانی بوده است.
بگفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، با کنکاش و مباحثه در حوزه مکتب قاسم سلیمانی می توان به نکات ارزشمندی در تحلیل شرایط کشور دست یافت و راه برون رفت از مشکلات جامعه را می توان برمبنای مکتب امام (ره) و مکتب حاج قاسم پیدا کرد که باید از طرف دستگاه های تبلیغی به مردم ارائه شود.1399/10/03
21:40:05
5.0 / 5
1269
تگهای مطلب: دستگاه , زندگی , مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری