به رغم ابلاغ شورای شهر به شهرداری

چرا تابلوی خیابان استاد شجریان نصب نمی شود؟

چرا تابلوی خیابان استاد شجریان نصب نمی شود؟ به گزارش كاراموند مدیرعامل خانه موسیقی ایران اظهار داشت: از شهردار محترم تهران انتظار داریم نامگذاری خیابان استاد شجریان هر چه زودتر اجرایی شود چونكه تا جایی كه پیگیری كردیم این نامگذاری از جانب شورای شهر به شهرداری تهران ابلاغ گردیده است.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، حمیدرضا نوربخش درباره مبحث نامگذاری خیابانی در تهران به نام استاد آواز ایران، اظهار داشت: پس از فوت استاد مطالبه جدی در جامعه شکل گرفت که هر یک از نهادها به سهم خودشان وظیفه دارند نام ایشان را پاس بدارند. بعنوان یک اسطوره، نماد بزرگ فرهنگی هنری کشور و یک شخصیت ممتار و منحصر بفرد باید تلاش نماییم که نام ایشان به انحای مختلف پاس داشته شود.

وی ادامه داد: یکی از کارهای ارزشمندی که شورای شهر سال قبل انجام داد و سال ۹۹ هم باردیگر بر آن تاکید شد و مورد تصویب و اعلام قرار گرفت، نامگذاری یک خیابان به نام استاد شجریان بود. گرچه توقع این بود که خیابان مهمتری برای این کار درنظر گرفته شود ولی به هر حال با امکاناتی که داشتند خیابانی را برای این کار در نظر گرفتند.

مدیرعامل خانه موسیقی اظهار داشت: تا جایی که پیگیری کردیم ۱۹ مهرماه توسط ریاست شورای شهر تهران نامگذاری خیابان استاد شجریان برای اجرایی شدن به شهرداری تهران ابلاغ گردیده است. تابحال منتظر بودیم که تابلوی خیابان قرار داده شود ولی متاسفانه تا امروز اجرایی نشده است و این برای ما جای سوال دارد. انتظار داریم آقای دکتر حناچی شهردار محترم تهران که اهتمام خاصی به مسائل فرهنگی و هنری دارند این مسئله را هر چه زودتر اجرایی کنند. ما منتظر هستیم که نامگذاری صورت بگیرد و این مطالبه را پیگیری خواهیم کرد.

تاکید بر ثبت سالروز تولد محمدرضا شجریان بعنوان روز ملی موسیقی

نوربخش همینطور درباره نامگذاری «روز ملی موسیقی» اظهار داشت: همانطور که روز تشییع پیکر استاد شجریان هم اعلام شد، ثبت روز اول مهرماه سالروز تولد استاد شجریان بعنوان «روز ملی موسیقی» مورد تاکید ما است که در تقویم رسمی کشور ثبت گردد. مکاتبات این مسئله را هم انجام دادیم و پیگیری ها هم صورت خواهد گرفت و امیدواریم که آقای دکتر صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اهتمام ویژه ای به این مسئله داشته باشند که این اتفاق هر چه زودتر صورت بگیرد.
1399/09/11
23:42:01
5.0 / 5
1410
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری