انتشار یك رمان با نگاه به مباحث روانشناختی

انتشار یك رمان با نگاه به مباحث روانشناختی كاراموند: رمان «پایانی متفاوت» با نگاه به مباحث روانشناختی نوشته فرشته حیدری منتشر می شود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، این نویسنده درباره کتابش که در انتشارات سروش منتشر خواهد شد، اظهار نمود: «پایانی متفاوت» یک اثر عمومی است اما شاید بیشتر مورد استقبال زنان و همین طور روانشناسان قرار گیرد. این کتاب روایت زندگی زنی است که فکر می کند همسرش به او خیانت کرده است. در این توهم، اشتباهات همسرش بسیار مشهود است. رابطه عاطفی شدید و وابستگی این زن به همسرش موجب می شود این سوءتفاهم، زخم عمیقی را بر روح او وارد و لطمه های شدیدی را تجربه کند.
وی در ادامه اظهار نمود: مباحث اصلی مطرح شده در این اثر شامل موضوعات دلبستگی، روابط زوجین، مکانیسم های دفاع روانی، اختلالات روانشناختی و درمان های مرتبط، رفتار جراتمندانه، مهارت های اجتماعی در ارتباطات و سایر مهارت های زندگی است.
حیدری با اشاره به اینکه تلاش شده این مباحث از نگاه قهرمان داستان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، بیان کرد: به هر یک از این موضوعات در دل داستان پرداخته شده است و در این تجزیه و تحلیل و غنی شدن هر کدام از این مباحث در نگاه این زن، جایگاه روانشناس او و اطلاعاتی که از سایر منابع می گیرد مشهود است.
او باتوجه به افزایش آمار مراجعین به مراکز مشاوره با موضوع خیانت و لزوم توانمندی زنان در این بحث، افزود: نوشتن چنین موضوعاتی در قالب رمان جذابیت خودش را دارد و می تواند در افزایش اطلاعات افراد بسیار موثر باشد. این اثر به توان انسان در تسلط بر خود در وضعیت دشوار تاکید دارد. در صورت آگاهی از این قدرت، هر فردی می تواند در وضعیت سخت مدیریت اوضاع را به دست بگیرد. آگاه بودن و فکر کردن در این شرایط منجر به عدم اقدام عجولانه و تصمیم بالغانه خواهد شد و این مساله دغدغه اصلی ام برای نوشتن این مساله بود.
او تاکید داستان را اشاره به توانمند بودن ذاتی انسان دانست و اظهار داشت: در دنیای واقعی کمتر به این توانمندی توجه می شود. این توانمند بودن در سایه خودآگاهی قابل دستیابی است و سعی شده است تا مخاطبان به این واقعیت دست یابند. خواندن داستان از زبان یک مراجع و تلاشی که در شناخت خود با کمک روانشناس و مطالعات خود داشته است دیگران را به این مسیر رهنمون می کند که با اندکی تلاش می توان مدیریت اوضاع را به دست گرفت و از افت و پیش روی در مشکلات پیشگیری کرد.
حیدری خاصیت های دیگر این اثر را اشاره به نقش روانشناسان و همین طور استفاده از آموزه های دینی در رسیدن سریعتر مراجعین به این توانمندی عنوان نمود و اضافه کرد: این دو منبع قدرتمند می تواند بعنوان ابزارهایی مهم در افزایش مهارت های زندگی، در هر موقعیتی مورد استفاده قرار گیرد.
فرشته حیدری دارای دکترای روانشناسی عمومی است.




منبع:

1399/09/09
12:10:29
5.0 / 5
1615
تگهای مطلب: زنان , زندگی , طلا , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموند



برند کاراموند لاکچری