معاون توسعه و فناوری صداوسیما:

۱۰ شبكه اچ ادی می شوند

۱۰ شبكه اچ ادی می شوند معاون توسعه و فناوری رسانه اچ ای ( HD )سازی را تحولی در حوزه های محتوایی، فنی و زیرساختی سازمان صداوسیما دانست و از اچ دی سازی 10 شبكه آگاهی داد.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، رضا علیدادی _ معاون توسعه و فناوری رسانه _ پروژه اچ دی سازی شبکه های صداوسیما را یکی از پروژه های مهم سازمان صداوسیما برشمرد و اظهار نمود: این پروژه از سه سال پیش شروع شد و حدود یک سال و نیم مطالعات اولیه پروژه به طول انجامید و به سبب اینکه این پروژه تحولات اساسی را در سازمان صداوسیما و زیرساخت ها ایجاد می کرد، لازم بود تمامی جوانب امر همچون استانداردها و هر موضوع در رابطه با پروژه مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار بگیرد.
او افزود: در دوره مطالعاتی و تحقیقاتی، استانداردها، فرمت ها، روش های تولید، استانداردهای پخش، انتقال، انتشار و دریافت از موضوعات مهمی بود که همکاران ما در معاونت توسعه و فناوری رسانه مورد بررسی قرار دادند و توانستند استانداردهای لازم و مورد نیاز سازمان را به درستی تعریف کنند و برای تامین و سفارش تجهیزات مورد استفاده در این پروژه، تمامی جزئیات را با شفافیت بیان کنند.
علیدادی اضافه کرد: در ابتدا اچ ادی سازی شبکه های یک، سه و خبر از جانب ریاست محترم سازمان در دستور کار قرار گرفت که مقرر شد روی فرمت فعلی دیجیتال به شکل گسترده در اختیار عموم مردم قرار بگیرد که پس از شروع عملیات اجرائی پروژه و انجام طراحی ها، به نظر رسید آنچه سازمان و زیرساخت ها به آن نیاز دارد افزایش تعداد شبکه ها است به همین دلیل اچ دی سازی ۱۰ شبکه در دستور کار قرار گرفت که بخش های مختلف همچون تولید، پخش، ارتباطات زمین و ماهواره ای، فرستنده ها و همین طور بخش گیرندگی با هماهنگی های انجام شده با انجمن تولیدکنندگان گیرنده های تلویزیونی، برنامه ریزی ها و فعالیت خودرا دراین زمینه شروع کردند.
معاون توسعه و فناوری رسانه اضافه کرد: شبکه هایی که در این مرحله اچ دی می شدند عملا باید تمامی زیرساخت های قدیمی و فرسوده خودرا با تجهیزات جدید جایگزین می کردند. باتوجه به تعریف و مشخص شدن استانداردهای مورد نیاز، سفارش تجهیزات مد نظر صورت گرفت.

او به تحولات اساسی دنیا در حوزه فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: لازم بود تجهیزات داخلی و خارجی مورد نیاز، تجهیزات پیشرفته ای باشد که در تحولات فناوری، بتواند بهترین خدمات را به مردم عزیز کشورمان عرضه نماید، به همین جهت استاندارد ۱۰۸۰P بعنوان استاندارد فعال در تمامی استودیوها تعریف شد که تمامی این دقت نظرها موجب می شود وقتی یک استودیو جدید را راه اندازی می نماییم در فرصت های بعد با فعال شدن هر کدام از آپشن ها، نیاز به تعویض تجهیزات استودیویی همچون دوربین ها، میزهای میکسر و... نباشد.
علیدادی با بیان این مطلب که تحول تجهیزات، امکانات و خدمات، عملا در فضای فیزیکی نیز شکل جدیدی به خود گرفته است، افزود: در این فضای تغییر و تحول، برخی استودیوهای فرسوده همچون استودیو شبکه های یک، سه، ورزش و العالم نیز بازسازی شدند که پس از اچ دی شدن، معاونت سیما فضای فیزیکی جدیدی را تجربه می کند.1399/09/07
13:21:53
5.0 / 5
1446
تگهای مطلب: استاندارد , خدمات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری