بیان خصوصیت های ممتاز حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)

بیان خصوصیت های ممتاز حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) به گزارش كاراموند یك استاد حوزه درباره شخصیت و جایگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) نزد اهل بیت(ع) اظهار داشت: اجداد حضرت عبدالعظیم(ع) دارای چند خصوصیت شاخص همچون ˮظلم ستیزی و مبارزه با حكّام جور مانند بنی عباسˮ، ˮعزّت نفس و كرامت نفسˮ و ˮرسیدگی به امور نیازمندان و مستمندانˮ بودند، این سه خصوصیت ممتاز اجداد آن حضرت است كه ایشان هم از این خصوصیت ها بهره مند بودند.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، مراسم بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در بارگاه ملکوتی آن حضرت با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و در ادامه زیارت نامه حضرت عبدالعظیم(ع) قرائت شد.
همینطور در این ویژه برنامه حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی درباره شخصیت و جایگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) نزد اهل بیت(ع) اظهار نمود: اجداد حضرت عبدالعظیم(ع) دارای چند خصوصیت شاخص بودند که این شاخصه ها در آن حضرت هم وجود داشت. "ظلم ستیزی و مبارزه با حکّام جور مانند بنی عباس"، "عزّت نفس و کرامت نفس" و "رسیدگی به امور نیازمندان و مستمندان"، سه خصوصیت ممتاز اجداد آن حضرت است که ایشان از این خصوصیت ها بهره مند بودند.
این استاد حوزه تصریح کرد: آن حضرت از امامزادگان فقیه و عالمی هستند که بیشتر از آنکه نسبت شان به ائمه(ع) سبب رفعت مقامشان گردد؛ علم، زهد و تقوای ایشان سبب جایگاه رفیع شان نزد ائمه(ع) بوده و با بررسی تاریخی می توان دریافت که به صورت قطعی محضر امام جواد(ع) و امام هادی(ع) را درک و خدمت ایشان حضور پیدا کرده و از ایشان نقل روایات کرده اند.
رفیعی ضمن اشاره به اهمیت فضای مجازی در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: احادیث اهل بیت(ع) سبب روشنایی زندگی ما می شود؛ بهتر بود شرایط بگونه ای بود که فضای مجازی در راه نشر فضائل اهل بیت(ع) قرار می گرفت و معارف الهی در این بستر مؤثر، بیشتر از پیش منتشر می شد.
وی ادامه داد: امام رضا(ع) در نامه ای خطاب به حضرت عبدالعظیم(ع) می فرمایند «سلام مرا به شیعیان برسان و به آنان بگو مانع از نفوذ شیطان در خود شوند»، این فراز از حدیث امام رضا(ع) در واقع به این مطلب اشاره دارد که برای هر فردی امکان نفوذ شیطان در او به فراخور حالش وجود دارد و شیطان مطابق حالات اشخاص، آنها را وسوسه می کند.
این استاد حوزه امر به (صداقت و امانت) را از دیگر سفارش های امام رضا(ع) به شیعیان بیان کرد و اظهار داشت: با بررسی جامعه کنونی ما، می توان دریافت، این دو اصلِ مغفول سبب خیلی از فسادهای مالی، تنازعات و اختلافات شده است.
رفیعی تصریح کرد: حضرت امام رضا(ع) در فراز دیگری از این نامه به شیعیان امر به سکوت حکیمانه کرده و می فرمایند «از سخنان بیهوده دوری کنید»، بطور قطع ترک این اصل هم سبب خیلی از گرفتاری های ما در جامعه و خانواده شده است.
وی خاطرنشان کرد: بزرگترین تجلیل از حضرت عبدالعظیم(ع)، آشنایی با روایاتی است که از ایشان نقل گردیده است، آن حضرت علاقه و همّت وافری به دریافت و حفظ روایات داشته و در مقابل ائمه(ع) در تمامی امور ولایت پذیری محض داشته اند.
همینطور همزمان با میلاد باسعادت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، بارگاه ملکوتی آن حضرت چراغانی و گل آرایی شده و ویژه برنامه ای (بدون حضور جمعیت) برگزار گردید.
منبع:

1399/09/01
12:34:45
5.0 / 5
1589
تگهای مطلب: تاریخی , زندگی , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری