آرش دادگر :

تلویزیون برنامه ای برای تولید تله تئاتر ندارد

تلویزیون برنامه ای برای تولید تله تئاتر ندارد كاراموند: آرش دادگر با اشاره به آمادگی هنرمندان برای تولید تله تئاتر عنوان نمود تلویزیون برنامه مشخصی برای پشتیبانی از تئاتر و به دنبال آن ساخت تله تئاتر ندارد.آرش دادگر نویسنده و کارگردان تئاتر و مدیر تماشاخانه جوانمرد درباره تولید تله تئاتر در شرایط بحران کرونا به خبرنگار مهر اظهار داشت: به اعتقاد من زمانی که در دهه ۷۰ تولید و ضبط تله تئاتر باب شد شبکه های سیما بسیار محدود بود و برنامه های متنوعی هم پخش نمی کرد از همین رو همین برنامه ها و فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی اندکی که پخش می شد طرفدار پیدا کرد که یکی از این برنامه ها هم تله تئاتر بود.
وی افزود: چون برنامه دیگری نبود که مردم در آن زمان نگاه کنند تله تئاترها محبوب شد اما از آنجائیکه ما هیچ برنامه و چشم اندازی برای آینده نداریم محبوبیت و تولید این تله تئاترها هم در دهه هشتاد رو به افول گذاشت. من موافق تولید تله تئاتر بعنوان جایگزین در شرایط امروز هستم اما آیا تلویزیون هم برنامه ای برای ساخت و پخش چنین آثاری دارد. ما بعنوان هنرمند همیشه برای کاری که در تخصصمان است آمادگی و برنامه داریم اما آیا صداوسیما هم می داند، می خواهد دراین زمینه چه کار کند.
دادگر با گلایه از سیاست های یک جانبه صداوسیما در پشتیبانی از بعضی از هنرمندان و تولیدات عنوان کرد: متاسفانه سیاست صداوسیما بر این اساس است که تنها در امتداد برخی منافع و سلیقه خودشان باید کار تولید شود پس اگر هم به سمت تولید چنین برنامه هایی بروند تنها هنرمندانی که مورد تایید خودشان هستند، می توانند دراین زمینه کار کنند. اصولاً صداوسیما برنامه ای برای تئاتر ندارد که بخواهد روی آن مانور دهد یا برنامه ای برای هنرمندان در شرایط بحران کرونا داشته باشد.
این کارگردان تئاتر تصریح کرد: ساخت تله تئاتر در مقابل برنامه های پرهزینه و کم مخاطبی که در صداوسیما تولید می شود، زیاد نیست پس مشخص است تئاتر برایشان ارزشی ندارد که تولید تله تئاترها را ادامه ندادند.
این عضو هیات مدیره خانه تئاتر در آخر صحبت هایش با اشاره به اینکه تولید تله تئاتر می تواند راهی برای برون رفت از مشکلات در شرایط فعلی تئاتر باشد، متذکر شد: من موافق ساخت تله تئاتر هستم و آمادگی خودم را نیز دراین زمینه اعلام می کنم ولی فقط ما نیستیم که موافق این طرح هستیم. ما بعنوان تولیدکننده و اجراگر یک طرف قضیه هستیم و طرف دیگر که صداوسیما است باید آمادگی و برنامه خودش را اعلام نماید وگرنه ما می توانیم با ۵۰ کارگردانی که خانه تئاتر معرفی می کند برای تولید تئاتر قرارداد ببندیم و در طول سال آثار مختلفی را تولید نماییم.


منبع:

1399/06/14
10:56:57
5.0 / 5
2423
تگهای مطلب: بحران , تخصص , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری