با اهدای نشان فی صورت گرفت؛

معرفی فیلم های برتر فجر 38 از منظر سواد مالی

معرفی فیلم های برتر فجر 38 از منظر سواد مالی فیلم های سینمایی برتر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از منظر سواد مالی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.به گزارش کاراموند به نقل از مهر، با برگزاری مراسمی در محل سالن همایش های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و اعضای هیات داوران جشنواره نشان فی، آیین قدردانی از فیلم های سینمایی برتر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از منظر سواد مالی برگزار و از چهار فیلم برتر کشور در زمینه طرح مباحث سواد مالی قدردانی گردید.
کمیل رودی رئیس هیات داوران جشنواره فی با اشاره به لزوم طرح مهارت های سواد مالی با زبان فیلم اظهار داشت: جشنواره فی با هدف قدردانی از هنرمندان و فیلم سازانی که به مبحث سواد مالی می پردازند طراحی شده است.
وی اضافه کرد: سواد مالی ناظر به مباحث پیچیده اقتصادی نیست بلکه مهارت هایی است که تمام مردم برای بهتر زندگی کردن به آن نیازمند هستند.
رودی عنوان کرد: تمام فیلم های جشنواره فجر سال قبل از منظر سواد مالی توسط هیات داوران بررسی و در نهایت چهار فیلم حائز اهدای تندیس نشان فی شناخته شدند. شاخصهای انتخاب این چهار فیلم میزان توجه محتوای فیلم ها به آموزه های سواد مالی شامل خرج و پس انداز، اعتبار و بدهی، کاریابی و درآمد، سرمایه گذاری، مدیریت ریسک و بیمه و در نهایت تصمیم گیری مالی بوده است.
در ادامه پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: برای افزایش سواد مالی در جامعه باید از ظرفیت های هنر بهره برد و سینما یکی از بهترین ظرفیت های ترویج سواد مالی است.
در ادامه این مراسم از تهیه کننده و کارگردان چهار فیلم «عامه پسند»، «روز بلوا»، «بی صدا حلزون» و «سه کام حبس» با اهدای تندیس نشان فی قدردانی گردید.


منبع:

1399/05/30
11:13:57
5.0 / 5
1841
تگهای مطلب: اهدا , تهیه كننده , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری