مراسم جشن ثبت جهانی گلیم سیرجان برگزار گردید

مراسم جشن ثبت جهانی گلیم سیرجان برگزار گردید كاراموند: فرماندار سیرجان از تشكیل چهار كمیته تبلیغات، آموزش، تولید و صدمه شناسی و صادرات و بازرگانی بعد از ثبت جهانی گلیم سیرجان اطلاع داد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، منصور مكی آبادی در مراسم جشن ثبت جهانی گلیم سیرجان كه امروز ۲۳ آذر ماه در سیرجان برگزار شد، بیان كرد: باید دختران ما به هنر گلیم بافی افتخار كنند. بنابر این كمیته آموزش گلیم بافی به شكل پازل را از مهدهای كودك شروع كردیم. كمیته تولید و صدمه شناسی گلیم یكی دیگر از اقدامات ما بوده است زیرا هنرمندان مشكلات بسیاری همچون بیمه دارند بنابراین این كمیته جهت حل مسائل و مشكلات تشكیل شده است.
او با اشاره به اینكه كمیته صادرات و بازاریابی یكی دیگر از اقدامات بوده است، اضافه كرد: با استفاده از فروش گلیم می توان به راحتی دو استان كشور را اداره كرد. سال قبل ۵۰ میلیارد صادرات گلیم داشتیم و به دنبال این هستیم كه در آینده این رقم را دو برابر كنیم.
فرماندار سیرجان افزود: ما همینطور به دنبال مراحل برندسازی هستیم بنابراین چهارمین كمیته ای كه تشكیل دادیم مربوط به تبلیغات بوده است. آنچه زیاد تبلیغ نشده گلیم سیرجان است كه امروز حیرت عضو شورای جهانی صنایع دستی آقای احمد الفارسی را هم به همراه داشت تا جایی كه گفتند تاجران این حوزه را به ما معرفی خواهند كرد.
مكی آبادی در بخش دیگری از صحبت هایش بیان كرد: مراسم جشن ثبت جهانی به مدت دو روز برای مردم سیرجان و دارستان برگزار می گردد و مراسم امروز هم برای اهدای لوح ثبت جهانی به شهرداری سیرجان صورت گرفته است.
او افزود: گلیم مبحث فرهنگی و هنر دست دختران و زنان منطقه سیرجان و دارستان است و پروسه ثبت این پرونده دو سال طول كشید و در این پروسه مردم و زنان سیرجان ما را همراهی كردند. راه اندازی بازارچه گلیم، باغ موزه گلیم، نصب المان های شهری، تهیه كتابچه دو زبانه گلیم همچون اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.
این گزارش در حال تكمیل است...


1396/09/23
12:42:15
5.0 / 5
5404
تگهای مطلب: زنان , صادرات , مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری