مدیر سینما آزادی :

استقبال از سینماها بیشتر از تصورمان بود

استقبال از سینماها بیشتر از تصورمان بود سجاد نوروزی مدیر سینما آزادی ضمن اشاره به استقبال غیرمنتظره مردم از بازگشایی سینماها، از نامناسب بودن اطلاع رسانی در زمینه اكران فیلم ها انتقاد نمود.سجاد نوروزی مدیر سینما آزادی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نظام نامه اکران ۹۹ و شرایط حاکم بر سینماها در مدت زمان فعالیت مجدد، عنوان کرد: پیش از این هم عنوان کردم که چاره مشکلات سینما این است که وزارت ارشاد با همه صنوف همفکری کند تا به چاره ای جامع برسد چون هیچ راهی غیر از همکاری و به رسمیت شناختن نقش حاکمیتی ارشاد و نقش صنفی صنوف وجود ندارد. این ۲ باید یکدیگر را به رسمیت بشناسند. من هم از رئیس سازمان سینمایی تشکر می کنم چون اتفاق خوبی در تدوین این آئین نامه رخ داد که با همفکری همه صنوف نهایتاً به یک راه حال جامع و مشترک رسیدند، آئین نامه ابلاغ گردید و به نظرم این یک موفقیت برای صنوف و الگوی خوب همکاری بین صنوف و وزارت ارشاد است.
وی اضافه کرد: درباره مسایل فنی مطرح شده درباره عملکرد مالی سمفا هم باید بگویم فقط ۵۰ درصد از کل فروش سینمای کشور در سال، به صورت آنلاین انجام می شود، ازاین رو آن بحث تقسیم پول ها در ابتدای امر اساساً گرفتار یک مشکل فنی بود. فروش گیشه را که نمی گردد از مبدا تقسیم کرد، این مورد نیازمند یک تمهید عظیم است که در این شرایط کرونا و خاص سینما، لزوم ندارد.
درباره اینکه گفته می شد با روی کار آمدن سمفا پول ها در لحظه تقسیم می شود باید به تجربه جهانی نگاه بیندازیم و چرخ را از ابتدا اختراع نکنیم. مهم این است که دفاتر پخش در یک بازه زمانی مطلوب به پول خود برسند که هم اکنون در آئین نامه فعلی این امر لحاظ شده است مدیر سینما «آزادی» معتقد است: هم اکنون در آئین نامه اکران پیشبینی شده که ۱۰ روز پس از آخر اکران فیلم ها، سینماداران موظف به تسویه حساب با صاحبان آثار هستند. البته این را هم باید عنوان کنم که تنها چند سینمای محدود این مشکلات را برای دفاتر پخش و تهیه کنندگان به وجود آورده بودند. تقریباً بخش اعظم سینماداران این فرآیند خوش حسابی را رعایت می کردند یعنی هیچ پخش کننده و تهیه کننده ای با پردیس های بزرگ مشکل آن چنانی نداشت. ممکن بود مباحث مالی یکی دو هفته دیر و زود شود ولی این فرآیند انجام می شد با این وجود چند سینمای خاص بودند که رعایت نمی کردند که حالا انجمن سینماداران تمهیدی اندیشیده تا مقداری در مسایل انضباطی و خاص ورود پیدا کند به این صورت که اگر سینمایی بدحسابی کند برخورد لازم را خود نهادهای صنفی انجام دهند.
نوروزی بیان نمود: درباره اینکه گفته می شد با روی کار آمدن سمفا پول ها در لحظه تقسیم می شود باید به تجربه جهانی نگاه بیندازیم و چرخ را از ابتدا اختراع نکنیم. مهم این است که دفاتر پخش در یک بازه زمانی مطلوب به پول خود برسند که هم اکنون در آئین نامه فعلی این امر لحاظ شده است.
وی در بخش دیگر از صحبت هایش درباره استقبال از سینماها توضیح داد: من خودم توقع این حجم از استقبال را نداشتم یعنی شرایط از آن چیزی که فکر می کردم بهتر است اما به نظرم مجموعه حاکمیت، شهرداری، صدا و سیما و ارشاد باید روی این قضیه اطلاع رسانی مانور بدهند چون فیلم ها هیچ تبلیغی ندارند و اکثریت مردم اصلاً نمی دانند که سینماها بازگشایی شده اند. ما محدودیت ها را یک ماه زودتر از اروپا آغاز کردیم پس طبیعی است که حالا سینماهای اروپا بسته باشد. تمام دنیا در همه صنوف ناچار به بازگشایی هستند. این یک جبر برای همه جای دنیاست اما در عین حال وظیفه تام و تمام ما و مخاطبان رعایت پروتکل های بهداشتی است.
مدیر سینما آزادی مطرح کرد: هم اکنون در ورود به سینما آزادی تب سنجی انجام می شود برای مثال چند مورد بوده اند که تبشان بالا بوده و ما آنها را به سینما راه نداده ایم. در سه روز اول بازگشایی با این که بار مالی برای ما داشت اما ما به صورت مجانی بین مردم ماسک توزیع کردیم. البته به ما هزار عدد ماسک اهدا شد که ما آنها را توزیع کردیم و در سه روز ابتدایی خودمان هم مقداری توزیع کردیم اما هم اکنون در بوفه های آزادی ماسک سه لایه با قیمت ارزان ۱، ۵۰۰ تومان به فروش می رسد. در هر طبقه آزادی جلوی هر سالن دستگاه خودکار داریم که دست ها ضدعفونی شود. ما حتی در نظر داشتیم که تونل ضدعفونی راه بیندازیم که وزارت ارشاد گفت امکان دارد این تونل به ریه صدمه برساند از همین رو از طریق اندازی آن منصرف شدیم. هم اکنون ۹۹ درصد مخاطبان سینما آزادی که وارد این سینما می شوند، ماسک دارند.
وی در انتها اظهار داشت: کارکنان ما هم روزی سه بار دست کش های خودشان را عوض می کنند، به صورت مرتب دست هایشان را ضدعفونی می کنند و حتی یک لحظه هم ماسک را برنمی دارند. همکارانمان در قسمت گیشه هم شیلد دارند.


منبع:

1399/04/12
15:28:20
5.0 / 5
2355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری