تكریم و معارفه رئیس حوزه هنری ؛

مومنی شریف: پشتوانه اصلی حوزه هنری اهتمام و محبت رهبر انقلاب است

مومنی شریف: پشتوانه اصلی حوزه هنری اهتمام و محبت رهبر انقلاب است به گزارش كاراموند محسن مومنی شریف رئیس سابق حوزه هنری، با معرفی سید مرتضی آوینی بعنوان نماد این نهاد انقلابی از خصوصیت های حوزه هنری در دوران محمدمهدی دادمان سخن گفت.به گزارش کاراموند به نقل از مهر، آیین تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید «حوزه هنری» سازمان تبلیغات اسلامی بامداد امروز یکشنبه ۸ تیرماه در محل تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار گردید.
محسن مؤمنی شریف رئیس سابق حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در این برنامه اظهار داشت: به یاد دارم ۱۰ سال پیش که قرار بود این امانت را از دکتر بنیانیان تحویل بگیرم، در بین میهمانان عزیزی که در آن مراسم حضور داشتند، شخصیت محترمی حضور داشت که من به او خیلی ارادت داشتم. یک مبلغ پیشگام که او را در سودان دیده بودم. فردی که میلیون ها نفر را ارادتمند مکتب خاندان کرده بود. حجت الاسلام شیخ ابراهیم انصاری که بعدها به لبنان رفتند و بعنوان رایزن فرهنگی مشغول به کار شدند. او به درجه رفیع شهادت رسید و امروز جایش بسیار خالی است.
وی اضافه کرد: امروز من در جایی صحبت می کنم که سردار سلیمانی، سردار ابومهدی المهندس و شهید همدانی در آن صحبت کردند و امروز من در اینجا حضور دارم. من امروز سپاسگزار خداوندی هستم که رهبر عظیم الشانی را به زمانه ما هدیه کردند که این عرصه را می شناسند و اهمیت حوزه هنری را می دانند و اگر اهتمام ایشان نبود، بارها حوزه هنری یا ادغام، یا حذف شده بود. در این سال ها مقام معظم رهبری با اهتمام و محبتی که به حوزه هنری داشتند برای ما پشتوانه ای بزرگی ساختند که بر این باورم می تواند پشتوانه بزرگی برای جناب دادمان باشد.
مؤمنی در ادامه بیان نمود: من در این انتصاب جزو مشاوران آقای قمی بودم. بالاخره باید شرایطی فراهم می شد که جا برای جوانان خالی شود. باآنکه این فرایند تغییر طول کشید اما به هر حال در این هشت ماهی که ماجرای تغییر مدیران زمان برد، من از همه مدیران حوزه بیعت خواستم تا همراه آقای دادمان باشند. البته تا زمانی که ایشان مایل باشند اساسا همه همکاران من در حوزه هنری همراه این مدیر جوان و خوش ذات هستند. او مدیر خوش ذاتی است که این در هر کسی پیدا نمی گردد. من هم بعنوان یک برادر در کنارش هستم و این انتصاب را برای آینده حوزه خیلی خوب می دانم که اساسا آینده حوزه هنری بهتر خواهد بود.
مدیر سابق حوزه هنری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: اساسا از زمان آقای زم با مسائل آن زمان مواجه بوده ایم. اما شما بدانید اینجا در حوزه هنری همه زحمت کشیدند و امروز بسیار خوشحالیم که مدیریت حوزه هنری را به یک مدیر جوان تحویل می دهیم. امیدوارم دوستان کاستی های ما را ببخشند. من فقط یک نکته را درباره حوزه هنری اعلام می کنم. یادم هست وقتی دوستان برای حوزه هنری مشغول نگارش چشم انداز بودند پیش من آمدند و گفتند اگر بخواهید هنرمندی را بعنوان ویترین حوزه هنری انتخاب کنید آن فرد چه کسی است. من هم درنگی کردم و گفتم: سید مرتضی آوینی که او برای من اسطوره نبود. من از مرتضی آوینی حرف می زنم که یک آوینی واقعی بود. که با ایمان و باورهایش، که علاوه بر معاد و ایمانش به انقلاب اسلامی به مسئولیت انسان در دنیای امروزی اعتقاد راسخ داشت. او هنرمندی بود که در حوزه اخلاق بسیار مقید بود و هنر را بهانه ای برای بی اخلاقی نمی دانست. وی در کنار همه این ها دارای دانش گسترده ای بود که سبب برجستکی و ممتاز بودن او شد.
این نویسنده و پژوهشگر با اشاره به خصوصیت های دیگر شهید مرتضی آوینی خاطرنشان کرد: گرچه از جانب برخی تنگ نظران برای او ایجاد مزاحمت می شد اما او نگاه تمدنی به انقلاب اسلامی داشت. پس امروز لازم است با عنایت به این رویکردهای شخصیتی سید مرتضی آوینی به محمد مهدی دادمان در دوره مدیریت جدید کمک نماییم. ما امروز شاهد حضور هنرمندانی هستیم که حالا در خیلی از بخش های فرهنگی تبدیل به مدیر شده اند. امروز حوزه هنری به تعبیر فرمایشات مقام معظم رهبری یک مجموعه جهادی است که لازم است برای رسیدن به این نقطه از همه حمایت ها تشکر نماییم. من از حجت الاسلام خاموشی و از حجت الاسلام قمی تشکر می کنم که خویش را از نوجوانی از مخاطبان حوزه هنری می دانند بنابراین من آینده حوزه هنری را اساسا خوب می بینم. امیدوارم در بخش بعدی از زندگی ام به خاطر آنچه برای آن به حوزه هنری آمده بودم، برسم، البته مأموریت های دیگری هم در این حوزه دارم که امیدوارم به آنها هم برسم. از همه حلالیت می طلبم.

1399/04/08
21:48:48
5.0 / 5
2868
تگهای مطلب: تالار , زندگی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری