طباطبایی نژاد با مهر مطرح كرد؛

بازگشایی سینماها الزامی نیست

بازگشایی سینماها الزامی نیست كاراموند: محمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ضمن تشریح شرایط بازگشایی سینماهای كشور از شروع تیرماه از محرومیت 6 ماهه فیلم هایی كه اكران در این شرایط را نپذیرند، آگاهی داد.محمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط تعیین شده برای بازگشایی سینماها اظهار داشت: سینماها از اول تیرماه با ظرفیت پنجاه درصد بازگشایی می شوند. ما هم بوسیله موسسه «سینما شهر» در حال فراهم آوردن تدارکات لازم در زمینه تامین موارد بهداشتی و ارسال آنها به سینماها هستیم. برای مثال مواد ضدعفونی کننده و موارد مشابه دیگری که سینماها برای این ایام لازم دارند، توسط سازمان سینمایی برای سینماهای کشور تامین و در اختیار انجمن سینماداران گذاشته می شود تا تماشاگران با اطمینان خاطر به سینماها بروند.
وی تاکید کرد: همه تمهیدات لازم برای امنیت بهداشتی مخاطبان در شرایط کرونایی تدارک دیده شده و مراقبت های لازم انجام شده است. ظرفیت ۵۰ درصدی سینماها، یک در بین شدن صندلی ها، ضدعفونی سالن ها، ماسک و غیره همه جزو مواردی هستند که مهیا هستند و بر اساس همین مقدمات، از اول تیرماه نمایش فیلم ها را آغاز می نماییم البته اگر اتفاق ویژه ای در این ۱۰ روز رخ ندهد. اگر شرایط همین باشد که به ما اعلام شده به کار می پردازیم. هم اکنون ابلاغیه ستاد کرونا به ما، این است که از اول تیرماه می توانیم سینماها را بازگشایی نماییم.
سینماداران برای بازگشایی مختار هستند
طباطبایی نژاد درباره اینکه بازگشایی سینمایی اختیاری است یا خیر، عنوان کرد: وقتی دولت اعلام نمود که پاساژها می توانند بازگشایی شوند، ممکن بود صاحب پاساژی بگوید من نمی خواهم بازگشایی کنم و این مساله به خودشان ربط داشت. شرایط سینما هم همین است و ممکنست سینماداری بگوید من نمی خواهم سینما را باز کنم اما تمام سینماهای کشور طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مجاز به بازگشایی هستند.
وی تاکید کرد: به همین ترتیب تمهیدات لازم در زمینه مسایل بهداشتی و رعایت پروتکل ها اندیشیده شده، حمایت های لازم هم برای تامین مواد و ماسک و هر آنچه لازم است برایشان در نظر گرفته شده است. سامانه سمفا هم برای تسهیل پروسه اکران در همین زمان راه اندازی می شود، امکان دسترسی اینترنتی همه به صندلی ها و رزرو جا بوسیله این سامانه برقرار است و همه می توانند به سینماهای محبوب خود بروند. اینکه سینماداری مایل نباشد و بخواهد مراقبت بیشتری کند، به خودش مربوط است و ما اعتراضی به او نمی نماییم.
قیمت بلیت ها کاهش می یابد؟
طباطبایی نژاد درباره احتمال کاهش قیمت بلیت ها برای ترغیب بیشتر مخاطبان به تماشای فیلم در سالن سینماها بیان کرد: ما در این هفته، جلسه ستاد کرونا را داریم که در مورد این مساله هم احتمالاً نظر نهایی خودمان را خواهیم داد. البته پیشنهاداتی در خصوص این بوده که قیمت بلیت ها در هفته اول بعد از بازگشایی نیم بها باشد، ولی تصمیم نهایی را سه شنبه این هفته در جلسه کارگروه کرونا می گیریم تا ببینیم چه روندی را طی نماییم. اگر همان شرایط قبل حاکم باشد که تنها سه شنبه ها نیم بهاست در غیر این صورت تصمیم کارگروه را اعلام می نماییم.
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی درباره ترکیب فیلم ها برای از سرگیری اکران سینماها هم اظهار داشت: احتمالاً تلفیقی از فیلم های متقاضی اکران نوروز ۹۹ و فیلم هایی که از اکران جا مانده اند، انتخاب می شوند ولی تصمیم نهایی در این زمینه هم سه شنبه گرفته می شود.
تکلیف شورای صنفی اکران مشخص است
وی درباره تکلیف شورای صنفی نمایش که انتخابات آن با حاشیه هایی همراه شده بود و تا به امروز تشکیل جلسه رسمی نداشته است هم اظهار نمود: تکلیف شورای صنفی نمایش تقریباً مشخص است و نکته مبهمی ندارد ولی همه این موارد این هفته نهایی می شود.
طباطبایی نژاد در آخر در واکنش به برخی صاحبان فیلم های سینمایی که اعلام نموده بودند در صورت بازگشایی سینماها هم در شرایط فعلی حاضر به اکران فیلمشان نیستند، اظهار داشت: هر فیلمی که حاضر به اکران نشود و پس از انتخاب از این فرصت انصراف دهد، طبق نظام نامه اکران سال ۹۹، به مدت ۶ ماه از اکران محروم می شود.


منبع:

1399/03/18
22:04:52
5.0 / 5
2517
تگهای مطلب: اینترنت , سینما , فیلم , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری