فیلم های نخستین اكران ۹۹ این هفته مشخص می شود

فیلم های نخستین اكران ۹۹ این هفته مشخص می شود كاراموند: بررسی و انتخاب فیلم های نخستین اكران سال 99 این هفته انجام می شود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، طبق دستور رئیس جمهور مجوز بازگشایی سالن های سینما صادر و فعالیت سینماها بعد از چهار ماه از اول تیرماه از سر گرفته خواهد شد.
طبق گفته رئیس جمهور سالن های سینما با ۵۰ درصد ظرفیت خود قابل بازگشایی هستند، این در حالیست که سازمان سینمایی قبل تر ظرفیت ۴۰ درصد را اعلام نموده بود ضمن اینکه گفته شده بود، هر زمانی مجوز بازگشایی صادر شود، فعالیت سالن ها داوطلبانه خواهد بود.
جدا از اینکه چه تعداد از سینماها برای بازگشایی و شروع فعالیت آمادگی دارند، مهم ترین مسئله جذب مخاطب است و اساسا باید با استراتژی مشخصی فیلم ها انتخاب شوند، اما یک نکته مهم دیگر هم دعوا و حاشیه ای است که بر سر شورای صنفی نمایش پیش آمده و از آنجائیکه خانه سینما انتخابات اعضای شورای صنفی نمایش را در چند هفته قبل قبول ندارد، ممکنست باردیگر رای گیری صورت گیرد. گرچه شنیده هایی هم هست مبنی براینکه خانه سینما پیشنهادهایی را مطرح کرده تا ماجرای شورای صنفی بی حاشیه فیصله یابد ولی این پیشنهاد بااینکه به سازمان سینمایی ارائه شده اما تابحال خبری رسمی منتشر نشده است.
با این وجود پیگیری ایسنا از سازمان سینمایی و معاون نظارت و ارزشیابی گویای این است که سه شنبه بیستم خرداد برای فیلم های اکران تیرماه که اولین اکران سال ۹۹ است، تصمیم گیری خواهد شد.
در سه ماه گذشته تاکید براین بود فیلم هایی که اسفندماه روی پرده بودند، در اولویت اکران امسال بعد از بازگشایی قرار دارند اما حدودا تمام آنها سراغ اکران انلاین رفته یا خواهند رفت بجز «خوب، بد، جلف ۲» که پیمان قاسم خانی خواهان نمایش ان در سینما بوده و باتوجه به کمدی بودن فیلم، یکی از امیدهای سینماداران برای جذب مخاطب است.
همین طور «شنای پروانه» محمد کارت دیگر گزینه مهم مدیران سینمایی برای افزایش استقبال مردم از سینما در دوران کرونا بوده ولی پخش کننده این فیلم، قبول اکران آنرا منوط به شرایطی می داند که باتوجه به محدودیت های حضور تماشاگران باید فراهم و تامین گردد.
علاوه براین «دینامیت» مسعود اطیابی هم یک گزینه دیگر است که فقط در صورت صدور مجوز نمایش می توان روی آن حساب کرد.
فیلم «لاله» هم یکی دیگر از گزینه های اکران بوده و باتوجه به تاکید سازندگانش بر ضرورت نمایش روی پرده و اینکه مالک فیلم، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، بنظر می رسد فیلم اسدالله نیک نژاد باید راهی سینما شود اما معین نیست که آیا اول تیر روی پرده می رود یا زمانی دیگر.
البته این ها همه گزینه های احتمالی هستند که تابحال بیش از دیگر فیلم ها، نام شان مطرح بودند. حتی یک زمانی اکران هفت فیلم در هنگام بازگشایی مطرح بود اما بنظر می رسد در نخستین اکران امسال سه یا چهار فیلم بیشتر روی پرده نروند.
منبع:

1399/03/17
23:39:02
5.0 / 5
2990
تگهای مطلب: خانه سینما , سینما , فیلم , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری