مسجد جامع ورامین با حمایت دادستانی در امان می ماند؟

مسجد جامع ورامین با حمایت دادستانی در امان می ماند؟ به گزارش كاراموند رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین خبر داد: دادستان شهرستان ورامین نسبت به ضرورت حفظ حریم مسجد جامع تاریخی شهرستان ورامین تاكید كرده است.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، ژیلا خدادی با اشاره به حضور علی رضا شمس -دادستان شهرستان ورامین -در مسجد جامع این شهر، اظهار داشت: بعد از بازدید میدانی دادستانی؛ مشکلات مطرح شده پیرامون صدمه به حریم بصری و همینطور پاکسازی معتادان متهاجر از اطراف مسجد جامع ورامین _ بعنوان یکی از پرارزش ترین بناهای تاریخی استان تهران _ بررسی گردید و دادستانی بر اجرای مصوبات قانونی در مورد صیانت از میراث فرهنگی و تأمین امنیت گردشگران در این شهرستان تصریح کرد.
او اضافه کرد: با پیشنهاد دادستان شهرستان ورامین مقرر شد تا تصمیم گیری در نحوه صیانت از حریم و عرصه مسجد تاریخی جامع ورامین با حضور دستگاه های متولی در جلسه تأمین شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، بیشتر از یک سال قبل یعنی در اردیبهشت ۱۳۹۸ و مدتی پس از آغاز محوطه سازی در اطراف مسجد جامع ورامین که هشدارهای زیادی از جانب فعالان میراث فرهنگی به دنبال داشت، قطع درختان در اطراف مسجد جامع ورامین ۷۰۰ ساله ورامین هم صورت گرفت.
حسین کاغذلو - فرماندار ورامین - در ان زمان به ایسنا گفته بود؛ «قطع ۱۲ درخت با مصوبه کمیته قطع اشجار شهرستان انجام شده است» وی در آن زمان حتی محوطه سازی مسجد جامع را عامل دیگر قطع این درختان دانسته بود.

1399/03/12
22:34:29
5.0 / 5
2884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری