آغاز برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس در استان مركزی از سوم خرداد

آغاز برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس در استان مركزی از سوم خرداد به گزارش كاراموند مركزی مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مركزی اظهار داشت: برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس در استان مركزی از سوم خرداد كه مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز می شود و تا آخر سال ادامه خواهد داشت و در این 43 هفته برنامه های متنوعی را پیش بینی خواهیم كرد.


بر طبق اعلام سپاه روح الله، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در ۲۷ مین نشست کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار نمود: فرا رسیدن چهل سالگی دفاع مقدس در انقلاب اسلامی افتخار بزرگی برای ملت ایران و بویژه رزمندگان و ایثارگران است و باید برنامه های در رابطه با آن به خوبی برنامه ریزی شوند چونکه فرصتی بسیار مناسب می باشد و اساسا می تواند آثار و برکات فراوانی داشته باشد.
وی ادامه داد: امروز مدافعان سلامت با فداکاری ها و از خودگذشتگی هایی که از خود نشان دادند و بار دیگر ثابت کردند که رمز پیروزی و سربلندی ملت ایران در مقاومت و از خودگذشتگی است و این روحیه متاثر از فرهنگ باارزش دفاع مقدس است.
کریمی اظهار داشت: در شرایطی که در نتیجه کرونا برای کشور به وجود آمده هرچقدر که بتوانیم از فرهنگ باارزش دفاع مقدس استفاده نمائیم اساسا برای عبور از بحران ها و مشکلات موفق تر خواهیم بود.
وی ادامه داد: برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس در استان مرکزی از سوم خرداد که مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز می شود و تا آخر سال ادامه خواهد داشت و در این ۴۳ هفته برنامه های متنوعی را پیش بینی خواهیم کرد.
کریمی اظهار داشت: سال قبل رویداد بزرگ کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی را در استان با همکاری همه دستگاه ها و مشارکت مردمی برگزار کردیم که برگزاری این رویداد به یک الگوی موفق برای استان و حتی سایر استانها تبدیل گشته است.
وی اظهار نمود: امروز استفاده از تجربیات ارزشمندی که به برکت کنگره شهدا در استان به دست آمده برای برگزاری برنامه های آینده یک لزوم است و ما نیز برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس را در چارچوب ساختار و سازمانی که در کنگره به وجود آمده جلو می بریم.
کریمی اضافه کرد: شعار محوری چهل سالگی دفاع مقدس " ما قوی هستیم" است که برنامه ها باید حول این شعار کلیدی برنامه ریزی شوند و به شکلی حرکت نماییم که این شعار را برای نسل جوان تبیین نماییم و تحقق این مهم نیازمند عزم جدی همه مسئولین همراه با گروه های مردمی است.
وی اظهار داشت: امروز که ویروس کرونا کشور را تحت تاثیر قرار داده نمایش ایثار و فداکاری هایی که در روزهای دفاع مقدس انجام شد آنهم در چهل سالگی دفاع مقدس برای پیشکسوتان بسیار خاطره انگیز است و برای جوانان و نوجوانان می تواند تاثیرات مناسبی را ایجاد کند.
کریمی اظهار داشت: با توجه به این که امروز نسل جوان بیشتر به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده و شرایط بیماری کرونا هم ایجاب می کند برنامه ها حدالامکان از تجمع به دور باشند پس فضای مجازی ظرفیت بسیار مناسبی است که باید از آن به درستی بهره برد.
وی با اعلان اینکه پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه های بزرگ و باارزش انقلاب اسلامی هستند که امروز باید از تجربیات آنها برای عبور از بحران ها استفاده نمائیم، اشاره کرد: استفاده از پیشکسوتان دفاع مقدس برای پر رونق شدن و تقویت برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس یک لزوم است که همه باید به آن دقت کنیم.
گفتنی است، برگزاری نهضت های روایتگری با حضور رزمندگان دفاع مقدس، انجام مصاحبه های تخصصی درباب عملیات هایی که استان در آنها نقش داشته، تولید کتاب های صوتی، فیلم، انیمیشن، موشن گرافی، اینفوگرافیک های تخصصی، معرفی پروژه های صنعتی استان در دفاع مقدس، رونمایی از کتاب های کنگره و دفاع مقدس، المان های تخصصی شهدا، افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان و هزاران برنامه محتوایی دیگر همچون برنامه های پیشنهادی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.
منبع:

1399/02/25
15:56:32
5.0 / 5
2972
تگهای مطلب: بحران , تخصص , دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری