گزارش كاراموند؛

جزئیاتی از پرداخت وام به مشاغل فرهنگی

جزئیاتی از پرداخت وام به مشاغل فرهنگی به گزارش كاراموند مشاغل و بنگاه های فرهنگی هنری صدمه دیده از كرونا مشمول دریافت تسهیلات مالی می شوند.به گزارش کاراموند به نقل از مهر، طی ماه های آینده پیگیری های اصناف فرهنگی و هنری کشور برای جلب کمک و حمایت دولت برای جبران خسارت ناشی از کرونا در نهایت منجر به تهیه نامه ای از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اقتصادی رئیس جمهور با هدف اعلام خسارت های وارده به بخش فرهنگ کشور شد. صالحی در این نامه ها خواهان مساعدت های هر چه سریع تر دولت به مشاغل لطمه پذیر فرهنگ، هنر و رسانه کشور شد.
در این نامه میزان خسارت وارده به اصناف فرهنگی و هنری تا اختتام فروردین ماه جاری بیش از ۹، ۷۶۰، ۹۲۱ میلیون ریال، معادل ۹۷۶ میلیارد تومان برآورد شد.
صالحی در این نامه ها همین طور حمایت های پیشنهادی صندوق اعتباری هنر در سه بخش حق بیمه، سرانه درمان و جبران خسارت بیکاری پیش بینی شده است که شامل ۲۱۸، ۷۸۹، ۶۵۹، ۵۰۰ ریال حق بیمه برای ۳۵۵۰۰ نفر از اعضای صندوق، ۱۳۷، ۷۶۸، ۴۰۰، ۰۰۰ ریال سرانه درمان برای ۷۸۱۰۰ نفر از اعضا و ۱، ۴۳۹، ۹۸۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال برای جبران خسارت بیکاری هنرمندان میزان در نظر گرفته شده است.
طی روزهای گذشته سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز در گفتگویی با اعلان اینکه بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر از پرداخت حق بیمه خود در سه ماهه اول سال معاف شده اند عنوان نمود که مقرر شده برای جبران ضرر و زیان کسب و کارهای فرهنگی و هنری لطمه دیده از انتشار ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ دو هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از طرف صندوق اعتباری هنر به فعالان فرهنگی و هنری این حوزه پرداخت کند.
در حالی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این منظور طی روزهای اخیر مبادرت به ثبت تام از بنگاه های و اشخاص و مشاغل فرهنگی هنری لطمه دیده از ویروس کرونا کرده است، هنوز اعلام نکرده که چه تعداد از صاحبان این مشاغل در این سامانه ثبت نام کرده اند، خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده است که تصمیم نهایی برای کمک به صاحبان این مشاغل پرداخت وام با بهره ۱۲ درصد تعیین شده است و به ازای هر فرد بیمه شده در کارگاه مبلغ ۱۲ میلیون تومان به صورت وام پرداخت خواهد شد
درباره زمان و شیوه پرداخت این وام ها کماکان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نظری نکرده است.

1399/02/23
14:15:48
5.0 / 5
2666
تگهای مطلب: طلا , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری