هنوز خبری از موزه شدن خانه مصدق نیست

هنوز خبری از موزه شدن خانه مصدق نیست به گزارش كاراموند البرز سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز از نامگذاری یكی از خیابان های شهرستان نظرآباد به نام تپه ازبكی اطلاع داد.فریدون محمدی روز شنبه ششم اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان نظرآباد در حوزه گردشگری اظهار نمود: این شهرستان می تواند به مرکز فرهنگی و گردشگری استان تبدیل گردد.

وی با تاکید بر تقویت زیرساخت های گردشگری این شهرستان افزود: با حمایت های مسئولین این شهرستان موفق شدیم تا در جهت بهره برداری از پروژه های گردشگری و صنایع دستی نظرآباد با هدف اشتغالزایی و رونق اقتصادی گام برداریم.

محمدی افزود: همینطور مقرر شد با حمایت و کمک مالی فرمانداری این شهرستان از محل اعتبارات ارزش افزوده برای مرمت و نگهداری آثار تاریخی شهرستان اقدام گردد.

وی توضیح داد: استقبال برای انجام پروژه های گردشگری و راه اندازی موزه ها، کارگاه ها، فروشگاه های صنایع دستی و نمایشگاه گردشگری در سطح شهرستان وجود دارد که در این راستا هم برنامه ‍ریزی های لازم صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی البرز با اشاره به اینکه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری نظرآباد تپه ازبکی است و باید این سایت تاریخی به خوبی به مردم شناسانده شود، اضافه کرد: در این راستا مقرر شده خیابانی که تپه ازبکی در آن قرار دارد به این نام نامگذاری شود.

محمدی خاطرنشان کرد: راه اندازی چهار موزه همچون موزه مردم شناسی آسیاب مهدی آباد، خانه موزه و اسناد دکتر مصدق، راه اندازی موزه صنایع دستی و ریسندگی در کارخانه مقدم و همینطور راه اندازی سایت موزه ازبکی هم از دیگر برنامه ها برای توسعه صنعت توریسم در این شهرستان است.
1399/02/06
14:25:15
5.0 / 5
3456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری