میلاد خالقی منش :

ایجاد گروه های مشاوره برای مستندسازان

ایجاد گروه های مشاوره برای مستندسازان كاراموند: رئیس هیات مدیره انجمن مستندسازان از كوشش برای ثبت این انجمن در وزارت كار خبرداد.میلاد خالقی منش رئیس هیات مدیره انجمن مستندسازان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره کارهای این انجمن که در سال جدید، اظهار داشت: یکی از مباحثی که امسال انجمن بسیار جدی آنرا پیگیری می کند، همکاری با سمن های ستاد توانمندسازی شهرداری است، این پروژه مقرر است امسال راه اندازی شود، که در چارچوب آن بحث نمایش های مداوم آثار مستند با کمک سمن ها را خواهیم داشت.
وی بیان کرد: مساله دیگر درباره فعال کردن وب سایت انجمن مستندسازان است که مقرر است تبدیل به یک مرجع کامل در حوزه سینمای مستند شود. همین طور مقرر است با چند شرکت VOD همکاری داشته باشیم، علاوه بر آن در سایت انجمن پروفایل مستندسازان فیلم ها و پرونده فعالیت آنها قرار می گیرد.
این مستندساز با اشاره به این که بحث تولید محتوا در بخش های مختلف سینمای مستند از دیگر مواردی است که آنرا پیگیری می نماییم، اشاره کرد: مقرر است چند سمینار اجرا شود که البته برگزاری آن بستگی به تمام شدن شیوع ویروس کرونا در کشور دارد. در این سمینارها به مسائلی چون حضور فیلم های مستند در جشنواره ها و رویکرد آن و مساله جشنواره های داخلی و کارکرد آن پرداخته می شود.
رییس هیات مدیره انجمن مستندسازان توضیح داد: قرار بود با جشنواره «ژان روش» فرانسه همکاری داشته باشیم که البته کارهای این جشنواره نیز به سبب شیوع ویروس کرونا متوقف شده است. بحث دیگر تشکیل گروه مشاوره فیلم مستند است تا به مستندسازانی که تمایل دارند و یا به انجمن های مختلف که در عرصه تولید سینمای مستند فعال می باشند، مشاوره دهند.
وی اشاره کرد: با این همکاری ها جریانی را در سینمای مستند ایجاد می نماییم، البته تاکید می کنم که انجمن مستندسازان برای جلوگیری از سوءتفاهم ها نمی تواند بطور مستقیم وارد تولید شود.
کارگردان مستند «گربه ها ناآرام» افزود: همکاری با مراکز مختلفی که از آن نام برده شد بیشتر برپایه برگزاری جلسات با انجمن مستندسازان و ارائه پیشنهاد از طرف این مراکز به مستندسازان است. در واقع ما در انجمن پل ارتباطی این مراکز با مستندسازان هستیم.
خالقی منش در آخر اظهار داشت: بحث ثبت انجمن مستندسازان نیز بجای خوبی رسیده است و امیدوارم همکاری بیشتری در وزارت ارشاد برای ثبت این انجمن صورت گیرد. در واقع انجمن مستندسازان یک انجمن صنفی نیست بلکه یک انجمن فرهنگی است و همچنان وابسته و نزدیک به بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امیدوارم روند ثبت این انجمن سریع تر صورت گیرد.


منبع:

1399/02/05
13:50:36
5.0 / 5
2885
تگهای مطلب: جشن , جشنواره , سایت , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری