پیام همدردی شاعران و ادیبان ایرانی خطاب به ملت هند

پیام همدردی شاعران و ادیبان ایرانی خطاب به ملت هند به گزارش كاراموند بیشتر از یكصد نفر از شاعران، ادیبان و استادان ایرانی با ارسال پیامی به ملت هند، ضمن ابراز همدردی با آنها، وحدت و همیاری خویش را اعلام نمودند.


به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در پیام همدردی تعدادی از شاعران و ادیبان ایرانی خطاب به ملت هند آمده است:
«پس از شیوع جهانی ویروس كرونا، وحدت و همیاری میان اقشار مختلف جوامع بشری در مقابله با بیماری كووید ۱۹ مهمترین نقش را داشته است و ما ایرانی ها بسیار خرسندیم كه در چنین شرایط استثنایی از ابراز همدردی شما انسان های شریف و بانجابت بهره مند بوده ایم. علاوه بر كمك های دارویی و پزشكی، پیام های مكتوب و تصویری حاكی از همدلی و دوستی شمار قابل ملاحظه ای از مردم و مسئولین هند بخصوص استادان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی در این كشور برای مردم ایران بسیار دلگرم كننده و امیدآفرین بوده است. بخصوص اشاره های درستی كه در نامه ها و ویدئوهای فراوان به سابقه دوستی دیرین دو ملت و همراهی همیشگی ایشان در خلال هزاره ها داشتید، نوری از نشاط و امید و انگیزه را در دل مردم ایران روشن كرد. به گمان ما بخشی از موفقیت كادر درمانی و مردم ایران در مهار این بیماری فراگیر و كاهش آلام آنان، در همین پیام های پرارزش دوستانه از سراسر جهان ریشه دارد.
حالا كه این عارضه بشری به سمت هندوستان بهشت نشان هم هجوم آورده است، ما استادان و نخبگان ایرانی در كنار دیگر اقشار و گروه ها از مردم ایران نهایت همدلی و احترام و ارادت خود را به محضر شما مردم عزیز و مسئولین دلسوز هندوستان نثار می نماییم. ما امید فراوان داریم كه كاردانی دولتمردان در كنار شكیبایی و همراهی مردم هند و بهره گیری از درایت و هوش و دانش استادان مسلمان و هندو در كنار یكدیگر و همدلی و همراهی بیشتر سبب خواهد شد تا شما همچون هزاره ها، از این گذرگاه تند تاریخی و از این آزمون دشوار هم به سلامت عبوركنید. از صمیم قلب دعا می نماییم كه خداوند بزرگ به پاس صفای باطن و طینت پاك تان، هرچه سریعتر دامان هندوستان بزرگ را از لوث این بیماری منحوس پاك گرداند، و روابط دوستانه و صمیانه دو ملت ایران و هند را همچون هزاره های پیشین مستدام بدارد. به امید فردایی روشن و طرب انگیز برای شما مردم خونگرم و عزیز. سروده ای از بیدل دهلوی شاعر بزرگ هندوستان را حسن ختام این محبت نامه قرار می دهیم كه اظهار داشت:
ز امتحان محبت در آتشیم همه
چو عود، سوختن ماست آزمودن ها»1399/02/04
14:12:14
5.0 / 5
2924
تگهای مطلب: تاریخی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری