غرور چه معنایی دارد؟

روایت علی نصیریان از كرونا

روایت علی نصیریان از كرونا به گزارش كاراموند علی نصیریان با اشاره به شیوع كرونا اعتقاد دارد ما آدم ها بسیار صدمه پذیر هستیم و امكان دارد با یك ویروس كلك مان كنده شود پس این همه غرور، تكبر، فخرفروشی، زورگویی چه معنایی دارد.به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی این برنامه، علی نصیریان كه میهمان منصور ضابطیان در «فرش بنفشه» رادیو ایران بود، در ابتدا خطاب به او اظهار داشت: اسم شما را كه شنیدم خوشحال شدم مقرر است با شما صحبت كنم. ان شاءالله همیشه زنده و مشغول این فعالیت ها باشید كه در این شرایط خیلی پرارزش است. در این ۱۳ روز گذشته هم فقط خانه بودم، كتاب می خوانم، چیزی می بینم و با خودم حرف می زنم.
وی درباره شرایط این روزها با وجود ویروس كرونا اظهار نمود: این یك تجربه خیلی خوب بود تا تذكر و هشداری به انسان بدهد كه این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه های مدرن در مقابل یك ویروس از پا درمی آید و نمی داند چه كند. این ویروس را نمی شناسد و نمی داند با او چه معامله ای كند. طول می كشد تا آنرا بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا كند، این مورد خیلی عجیب و جالب است.
ممكن است با یك ویروس كلكمان كنده شود
بازیگر «بوی پیراهن یوسف» خاطرنشان كرد: ما باید به خودمان یادآوری نماییم كه خیلی هم دستمان پر نیست و بسیار صدمه پذیر هستیم و امكان دارد با یك ویروس كلكمان كنده شود.
وی افزود: این همه غرور و تكبر و فخرفروشی و زورگویی و قلدری و بزن و بهادری و كشتن همدیگر چه ضرورتی دارد؟ حالا بشر در موقعیتی است كه باید به یك همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری كنند. این یك اخطار برای ما است. امكان دارد خود كره زمین هم مطمئن نباشد كه چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با كارهایی كه بشر با كره زمین كرده انتهای كار نامعلوم است.
ویروس كرونا باید برای ما آموزنده باشد
نصیریان در پاسخ به ضابطیان كه اشاره می كرد برای نخستین بار همه مردم جهان با هر گرایشی بر سر مفهومی به اشتراك رسیده اند، پاسخ داد: انسان ها با یكدیگر هم درد شده اند و یك درد مشترك دارند. همه می خواهیم زنده باشیم و نمیریم. همه از این ویروس لطمه می خورند و این باید برای ما آموزنده باشد، روسیه به آمریكا وسائل بهداشتی می فرستد یا امریكا می خواهد برای ایران وسایل بفرستد و این نباید فقط در این زمان باشد بلكه در دوران صلح و آرامش هم باید با یكدیگر دوست باشیم، فرهنگ و هنر و مسائل معنوی برای همین است.
این بازیگر پیشكسوت در پاسخ به اینكه آیا بعد از اتمام ماجرای كرونا، این روزها و عبرتی كه باید بگیریم یادمان می ماند، تصریح كرد: اشكال كار ما همین است. بشر فراموشكار است، همانطور كه مرگ را فراموش می كند. همسرش، پدرش را در گور می گذارد و می بیند اما باز هم سر خانه اول برمی گردد.
همدردی آقای بازیگر با مردم ایران
وی خاطرنشان كرد: می خواهم با این ملت نازنین و عزیزی كه این همه آسیب خوردند همدردی كنم. مردمی كه با مسائل اقتصادی، گرانی، كمبودها و نقصان هایی كه بوده دست و پنجه نرم كرده اند. این مرض هم كه آمده با از دست دادن كار و خانه نشینی روبرو شده و دارند تحمل می كنند. من به این انسان ها تعظیم و با آنها همدردی می كنم. این انسان ها را ستایش می كنم كه با كمال محبت، انسانیت و درك در منزل می مانند تا جلوی انتشار این ویروس را بگیرند. این خیلی با ارزش است و من به ملت ایران تعظیم می كنم. ملتی كه این همه فداكارانه همكاری و همراهی می كند.
بازیگر سریال «برادرجان» با اشاره به تلاش كادر درمان كشور، اضافه كرد: این دكترها، پرستارها، مسؤلان بیمارستانها و درمانگاه ها چه فداكاری ها، جانبازی ها كرده اند و چقدر برای این مساله شهید داده اند. فشار كاری زیادی دارند و جان فشانی بسیاری كرده اند و من خدمت این اساتید، این زنان و مردان تعظیم می كنم. ان شاءالله اوضاع خوب و به این مسائل رسیدگی شود. امیدواریم.
«فرش بنفشه» به تهیه كنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می شود.

1399/01/15
13:15:24
5.0 / 5
3609
تگهای مطلب: بازیگر , زنان , سریال , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری