مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس:

جامعه هنرهای نمایشی ایران از جایزه بزرگ سرو استقبال كرد

جامعه هنرهای نمایشی ایران از جایزه بزرگ سرو استقبال كرد كاراموند: مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از استقبال گسترده هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی استان های كشور از جایزه بزرگ سرو آگاهی داد.


به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس درباره «جایزه بزرگ سرو» اظهار داشت: بعد از اعلام رسمی برگزاری این جایزه بزرگ ملی با سیل ارسال آثار به دبیرخانه این رویدار فرهنگی هنری روبرو گردیدیم، به نحوی كه از استقبال مردمی این جایزه غافلگیر شدیم كه البته این مساله ما را برای آینده تئاتر مقاومت و جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بسیار امیدوار كرد. وی ادامه داد: استقبال از این طرح به حدی بود كه ما به درخواست هنرمندان گرامی مجبور شدیم تا مهلت ارسال آثار را تمدید نماییم و همكاران بنده در انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس كماكان درحال دریافت آثار هستند. تابحال بیش از ۲۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و بطور قطعی تمامی استان های كشور در این رویداد تئاتری و اتفاق هنری نماینده و سهمی دارند و امیدوارم این مساله موجب كشف و زمینه ساز شناسایی استعدادهای جدید و نوظهور در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس قلمداد شود. مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اظهار نمود: برگزاری این رویداد بر طبق فكر و ایده مشخصی، جدا از جوایز رسمی جشنواره تئاتر مقاومت در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس پایه ریزی شد و ما در این جایزه كه ابتكار و ایده خلاقانه اتاق فكر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس است به دنبال جریان سازی سالم و تقدیر از فعالان حوزه تئاتر مقاومت هستیم و برجسته سازی آثار نمایشی حوزه انقلاب و دفاع مقدس را وظیفه جدی خود در این حوزه می دانیم. دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با اشاره به نامگذاری هفته هنر انقلاب افزود: جای خالی این جایزه در سپهر فرهنگ و هنر ایران و خصوصا حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خالی بود و جای تاسف دارد كه نهادهای متولی و مسئولانی كه مسئولیت مستقیم پرداختن و برجسته كردن چنین افراد و جریان هایی را دارند تابحال به تقدیر از فعالان هنرهای نمایشی در حوزه انقلاب و دفاع مقدس كمتر پرداخته اند كه این مساله جای گلایه دارد.
با حفظ احترام به هنرمندان تمام رشته های هنری كشور، متاسفانه در بیشتر مراسم ها و تقدیرهایی كه اتقاق می افتد هنرمندان تئاتر و هنرهای نمایشی مظلوم واقع می شوند و در مقایسه با هنر سینما و تلویزیون و حتی هنرهای تجسمی درحق شان اجحاف بارزی صورت می گیرد. درصورتی كه واضح و مبرهن است كه هنر تئاتر به خاطر زنده بودن و ارتباط رودرو و مستقیم هنرمند و مخاطب بعنوان هنر مادر شناخته می شود و جا دارد كه نوع نگرش مسئولان و رسانه ها به این رشته تغییر یابد. نیلی همین طور از اعلام رسمی فراخوان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در فروردین ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بعنوان یك ژانر ملی بتواند بیش از پیش رونق یابد و از همینجا از كلیه فعالان و هنرمندان تئاتر كشور كه در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سال قبل اثری خلق كردند صمیمانه تشكر می كنم و خداقوت و خسته نباشید عرض می كنم. وی در پایان ابراز امیدواری كرد سال جدید علاوه بر سلامتی فرد فرد جامعه بزرگ و هنردوست ایران عزیز و رهایی از ویروس كرونا با شكوفایی و پویایی هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه باشد.


منبع:

1398/12/26
23:13:01
5.0 / 5
3422
تگهای مطلب: جایزه , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری