برنامه های راهیان نور در دوران كرونا

برنامه های راهیان نور در دوران كرونا به گزارش كاراموند دبیر ستاد مركزی راهیان نور كشور با اشاره به اینكه شعار راهیان نور در سال 99 «ما قوی هستیم» خواهد بود، اظهار داشت: از مردم درخواست می نماییم تا اطلاع ثانوی از هرگونه سفر به مناطق عملیاتی راهیان نور اجتناب كنند.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، در نشست خبری راهیان نور سال ۹۹ كه همزمان با ۲۰ اسفند، روز راهیان نور برگزار شد، سردار نادر ادیبی اظهار نمود: در هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با كرونا، سرلشكر باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح دستور به توقف سفر كاروان های راهیان نور را داد و از مردم خواسته شد سفرها را متوقف كرده و آنرا به تعویق بیاندازند.
دبیر ستاد مركزی راهیان نور با اشاره به اینكه از مردم درخواست داریم تا اطلاع ثانوی از سفر به مناطق عملیاتی اجتناب كنند، اضافه كرد: ستاد راهیان نور تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با كرونا است و تلاش داریم كمك نماییم تا این ویروس در كشور ریشه كن شود.
او با بیان آمادگی همه ظرفیت های راهیان نور برای مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: در مكاتبه با وزارت بهداشت و با هماهنگی های انجام شده، قرار شده تا تمامی امكانات راهیان نور شامل شبكه های فعال خادمین، راویان و مبلغین، مراكز اسكان و یادمان های دفاع مقدس در شهرهای مقصد در صورت نیاز در اختیار مسئولین امر قرار گیرد.
دبیر ستاد مركزی راهیان نور در این خصوص بیان كرد: هم اكنون جمع كثیری از نیروهای راهیان نور در سطح استانها و شهرها در حال ارائه خدمات همچون پاكسازی معابر و محلات هستند.
كوشش برای رسیدن زوار راهیان نور به ۱۰ میلیون نفر
وی همینطور اظهار داشت: ۸۰ هزار داوطلب مردمی در شبكه ملی خادمین داریم كه هر زمان متولیان امر احساس نیاز داشته باشند آماده خدمت رسانی هستند، هرچند عده ‎ای از این افراد به صورت خودجوش در حال فعالیت هستند.
دبیر ستاد مركزی راهیان نور با اشاره به فرصت پیش آمده برای بازسازی و برطرف نمودن نقایص یادمان ها اظهار داشت: هیئت های اندیشه ورز در این شرایط در حال انجام برنامه ریزی و گسترش عملیات های بازسازی و عمرانی در سطح یادمان ها هستند.
ادیبی درباب استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ارتباط مردم با یادمان های راهیان نور اظهار داشت: كارگروه فضای مجازی و جهاد رسانه ای شهید رهبر در حال تولید و توسعه اقدامات رسانه ای هستند كه مردم بتوانند ظرفیت های راهیان نور را در فضای رسانه ای ببینند. یكی از نرم افزارهای تولیدشده كه می توان بوسیله آن به زیارت مجازی پرداخت نرم افزار «ملك آسمان» است. مجموعه یادمان ها نیز در كوشش برای برقراری ارتباط مجازی با مردم هستند تا از این طریق سفر به یادمان ها مهیا شود.
دبیر ستاد مركزی راهیان نور كشور با بیان این نكته كه بیش از ۷۰ درصد جمعیت زوار راهیان نور را جوانان می سازند، اظهار داشت: در سال ۹۷ هفت میلیون نفر از مردم به سفر راهیان نور رفتند. باتوجه به ظرفیت سازی ها برای جوانان، بنا داریم در افق ۱۴۰۴ این ظرفیت را به ۱۰ میلیون نفر برسانیم.
او با اشاره به بحث ایمنی و سلامت زوار راهیان نور در طول دو سال قبل اظهار داشت: در سال های ۹۷ و ۹۸ حتی یك تلفات در طول سفر راهیان نور نداشتیم. برای سلامتی و ایمنی كمیته امنیتی و بهداشت و درمان پیگیر این مساله است.
معرفی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بعنوان شهید شاخص سال
ادیبی با معرفی شهدای شاخص سال بیان كرد: تلاش شده تا با ارائه این شهدا، الگوهایی دست یافتنی برای جوانان معرفی شوند؛ شهید محمد سیاهكل مرادی، شید ابومهدی المهندس، شهید مرتضی شاملو، شهید رضا صیادی، شهید صادق ترویجی و شهید مجتبی اكبرزاده. شهید ویژه امسال هم سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.
با شعار «ما قوی هستیم» از مشكلات عبور خواهیم كرد
دبیر ستاد مركزی راهیان نور شعار امسال راهیان نور را «ما قوی هستیم» اعلام نمود و اضافه كرد: الگوهای مدیریتی دفاع مقدس قابل تكیه است. با تاكید بر این شعار می توانیم جوانانی را معرفی نماییم كه در راه شهدا حركت می كنند. ما در دفاع مقدس با وجود داشتن نیروهای كمتر با تاكید بر توان داخلی توانستیم قوی باشیم و دشمن را مغلوب نماییم. این روزها اگر درگیر ویروس كرونا هستیم در دفاع مقدس نیز هجمه های بزرگی همچون جنگ شیمیایی در روستاها و شهرها را داشتیم و دشمن تلاش داشت مردم را زمین گیر كند، اما نتوانست و امروز با تاكید بر آموزه های دفاع مقدس می توانیم از مشكلات عبور نماییم.
منبع:

1398/12/20
18:21:16
5.0 / 5
3814
تگهای مطلب: خدمات , سفر , طلا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری