ملیكا رضی در گزارش كاراموند:

كابوس های مرد مشكوك باردیگر محقق می شود

كابوس های مرد مشكوك باردیگر محقق می شود كاراموند: كارگردان كابوس های مرد مشكوك با اشاره به اینكه این نمایش پس از مناسب شدن شرایط مجدداً در سنگلج به صحنه می رود، عنوان نمود نداشتن امنیت شغلی هنرمندان در شرایط امروز نمود بیشتری می یابد.ملیكا رضی كارگردان نمایش «كابوس های مرد مشكوك» كه پیش از تعطیلی تماشاخانه ها در سنگلج روی صحنه بود درباره ادامه اجراهای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر اظهار داشت: احتمال دارد از اوایل فروردین ماه تماشاخانه سنگلج بازگشایی شود و ما نیز بتوانیم ادامه اجراهایمان را از سر بگیریم. البته این اقدام بستگی به شرایط دارد و تا ایمن نشدن شهر و برگشتن شرایط به وضعیت عادی این اتفاق رخ نخواهد داد.
وی افزود: ما تنها ۴-۵ اجرا داشتیم و بعد به ناگزیر ادامه اجرا متوقف گردید بدین سبب نمایش فرصت دیده شدن پیدا نكرد و ما نیز نتوانستیم تبلیغات مناسبی برای كار داشته باشیم البته با لطفا خانم مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج باردیگر به صحنه برمی گردیم اما باید با تبلیغات درست تلاش نماییم نمایش بین مخاطبان تئاتر شناخته شود چون با اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب می باشد كه مخاطبان ترغیب به دیدن آثار نمایشی می شوند.
رضی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه این امكان وجود دارد كه پس از بازگشایی تماشاخانه ها حضور مخاطبان در سالن ها كم رنگ باشد، بیان كرد: فكر نمی كنم مخاطبان از تئاتر رویگردان شوند چون معتقدم هر وقت فرصتی را از آدم ها دریغ كنند بعد از آن كه باردیگر آن فرصت به آنها داده شد، استقبال و هیجان شان برای بهره گیری از آن بیشتر خواهد شد. در مورد تئاتر و سینما و كارهای دیگر فرهنگی هم وضعیت همین است و امیدوارم كه مخاطبان پس از برطرف شدن بیماری و ایمن شدن سالن ها باردیگر به این مراكز بازگردند. درست است كه غیر از ما خیلی دیگر از گروه های تئاتری گرفتار ضرر و زیان شده اند اما من با دید مثبت به این مساله و حضور مخاطبان در تئاتر می اندیشم و پیشنهاد می كنم بجای تفكرات منفی، مثبت اندیش باشیم.
وی درانتها صحبت هایش متذكر شد: با وضعیتی كه پیش آمده بیشتر از هر چیز به معضل نداشتن امنیت شغلی هنرمندان تئاتر پی می بریم چون در صورت تعطیل شدن كارها و بیكار شدن هنرمندان هیچ نهاد و ارگانی از آنها حمایت نمی كند و حقوقشان پایمال می شود. كارمندان دولت در صورت تعطیل شدن مشاغل شان حقوق و معوقات خودرا دریافت می كنند اما این امكان برای هنرمندان تئاتر وجود ندارد پس بروز چنین مشكلاتی به ما یادآور می كند كه مساله نداشتن امنیت شغلی برای هنرمندان یك مساله ریشه ای و دایمی است و باید فكری به حالش اندیشید.
در این نمایش بازیگرانی چون بهرام سروری نژاد، امین اكبری نسب، پیمان یاقوتی، فاطمه نصرتی، امیررضا جلالی، مسعود پورجمشید، كوروش رخشنده پی به ایفای نقش می پردازند.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از بازیگران سیاهپوش: محمد مهدی هاتفی، صدرا میرزایی، محمد حسین تاجیك، امیر حسین حجتی، كسری ریاحی وفا، گروه تقلید زنانه: عسل كاوئی، زهرا رحمتی علایی، الهه عباسی، یاسمن بخشی، كیمیا جعفری، علیرضا ابوطالبی، سانیا آقایی، دستیاران كارگردان: الهام سلیمی، محمدمهدی هاتفی، آهنگساز: بنیامین قهرمان، نوازنده تنبك: محمدمهدی سعادتی، نوازنده ویولن: فاطمه كاظمی، نوازنده تار: علی سوهانی، طراح صحنه: پیمان یاقوتی، طراح لباس: ملیكا رضی، طراح پوستر و بروشور: آزاده سرلك، عكاس و ساخت تیزر: امیر شیخ زاده، دستیار نور: نیلوفر آقازاده.


منبع:

1398/12/19
23:28:50
5.0 / 5
3902
تگهای مطلب: آهنگساز , بازیگر , زنان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری