علی رهبری در گفت وگو با كاراموند تشریح كرد

مشكلات اركستر سمفونیك تهران از كجا ریشه می گیرد؟

مشكلات اركستر سمفونیك تهران از كجا ریشه می گیرد؟ به گزارش كاراموند علی رهبری ـ آهنگساز و رهبر اركستر ـ اعتقاد دارد كه برای ارتقای سطح كیفی اركستر سمفونیك تهران، باید از حضور رهبرهای باتجربه ای كه در اركسترهای مختلف كار كرده اند، بهره برد و در كنار آن از رهبرهای دیگر بعنوان رهبر میهمان هم استفاده نمود. همینطور باید به دستمزدهای نوازندگان توجه كرد كه انگیزه ی لازم را داشته باشند.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، سابقه تشكیل اركستر در ایران به ۱۵۰ سال قبل بازمی گردد؛ زمان تاسیس مدرسه دارالفنون و صدور فرمان تشكیل یك دسته موسیقی توسط ناصرالدین شاه برای ایجاد نظم و انضباط در واحدهای نظامی. با این وجود می توان گفت موسیقی در كشورمان در مقایسه با سطح جهانی، چندان وجه اركسترال ندارد و بیشتر در خلوت هنرمند دنبال شده است.
هرچند هستند هنرمندانی در كشورمان كه برای معرفی موسیقی و هنر ایران به جهان از هیچ تلاشی دریغ نكرده اند و در این راه توانسته اند گام های موفقی را هم بردارند. علی رهبری ـ آهنگساز و رهبر بین الملی ـ همچون این افراد است؛ او سال های متوالی است كه در كشورهای مختلف، چوب رهبری به دست گرفته است.
اخیرا هم قطعه شماره چهار پوئم سمفونیك «مادرم ایران» به نام «دنیای بدون جنگ» به آهنگسازی علی رهبری و صدای محمد معتمدی برای گرمی سال ۲۰۲۱ ارسال شده است.

اجرای اركستر سمفونیك تهران به رهبری علی رهبری

1398/12/04
13:48:25
5.0 / 5
4157
تگهای مطلب: آهنگساز , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری