بازیگر شنای پروانه ای مطرح كرد

باورپذیری كلید استقبال از یك فیلم است

باورپذیری كلید استقبال از یك فیلم است به گزارش كاراموند بازیگر فیلم ˮشنای پروانه ایˮ اظهار داشت: آن بخشی از مردم كه دوربین كمتر به سمت آنها بوده، خویش را در این فیلم خواهند دید.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، در تركیب بازیگران فیلم «شنای پروانه» عنوان با معرفی آبان عسگری دیده میشود، او كه بازیگری را از تئاتر شروع كرده است، در پاسخ به اینكه مسیر بازیگری در تئاتر تا معرفی در سینما چطور پیش رفته است، اظهار داشت: من هم مثل خیلی از فارغ التحصیلان تئاتر، سالها به عنوان بازیگر در تئاتر فعالیت كردم اما همیشه دورنمای بازیگری در سینما را در ذهن داشتم. از آنجائیكه جنس فضای فیلم «شنای پروانه» به مستند نزدیك می شود، در تركیب بازیگران علاوه بر حضور بازیگران سرشناس، از چهره های جدید و بازیگران تئاتر استفاده شده تا به فضای فیلم طراوت و باورپذیری بیشتری دهد. خوشحالم كه نخستین حضورم در سینما با یك فیلم دغدغه مند كه با عوامل درجه یك ساخته شده اتفاق افتاده است. فكر می كنم برای هر بازیگری چنین شروعی بسیار دلچسب است.
او كه سابقه همكاری اش با محمد كارت به تجربه نویسندگی «بچه خور» برمی گردد، در پاسخ به اینكه همكاری در «شنای پروانه» چقدر مبتنی بر تجربه همكاری اش در گذشته است؟ توضیح داد: ما سالهاست در تولید فیلم مستند با هم همكاری میكنیم. در تئاتر و فیلم كوتاه با هم همبازی بوده ایم، در «بچه خور» من به عنوان نویسنده حضور داشتم. طبیعتا ماحصل هشت سال همكاری میتواند دید جامعی از توانایی و استعداد طرف مقابل ایجاد كند. محمد كارت كارگردان فیلم، تمام عواملش را با وسواس انتخاب می كند گاهی برای انتخاب یك بازیگر فرعی همان وسواسی را به خرج می دهد كه در انتخاب بازیگر اصلی به خرج می دهد. ازاین رو با ایمان و یقین همه بازیگرانش را برگزیده است. همینطور آقای صدرعاملی هم در انتخاب بازیگران دقت داشتند و مشاوره می دادند. من هم خوشحالم كه با چنین وسواسی انتخاب شده ام. ضمن اینكه اساسا تعمدی وجود داشت كه نقش را باید یك چهره جدید بازی می كرد، استفاده از بازیگر چهره برای این نقش در جهت تحلیل تهیه كننده و كارگردان نبود. من با تمام داشته هایم كه از سینمای مستند و بازی در تئاتر نشأت می گیرد تلاش كردم تمام توانم را برای ایفای این نقش به كار بگیرم. امیدوارم مخاطب از تلاش من راضی باشد. اگر هم نباشد، نقد برای من بهترین معلم است. و می توانم خویش را بر مبنای بازخوردها ادیت كنم. آقای صدرعاملی از معدود فیلمسازانی هستند كه از حضور چهره های جدید در سینما استقبال می كنند حمایت ایشان از من و بقیه بازیگران تئاتر كه در این فیلم حضور دارند واقعا ستودنی ست. خیلی از بازیگران تئاتر منتظر چنین حمایتی هستند. امیدوارم امثال ایشان را در سینما بیشتر ببینیم.

آبان عسگری در پاسخ به اینكه در یك فیلم با مبحث لاتی زنان كجای قصه قرار دارند؟ اظهار داشت: برخی از زنهای این فیلم در نقش مادر، خواهر و همسر سوژه های اصلی بخشی از بار قصه را حمل می كنند. و برخی دیگر نماینده آن دسته از زنهایی هستند كه بخاطر زندگی در چنین فضایی و ارتباطی كه با سوژه های اصلی دارند متحمل رنج مضاعف شده اند. صدایشان كمتر شنیده شده و اغلب در سینما از رنجهایشان بهره برداری توریستی و سانتیمانتال شده است. اگر شاعرانه بخواهم بگویم در این فضای مردانه صدای جیغ زنی در دوردست مدام شنیده می شود.
بازیگر شنای پروانه ای درباره پیشبینی اش از استقبال مخاطبان مطرح كرد: آن بخشی از مردم كه دوربین كمتر به سمت آنها بوده، خویش را در «شنای پروانه» خواهند دید. با عنایت به این كه فیلم متكی به پژوهشی مستندگونه در بخشهای مختلف فیلمنامه، طراحی صحنه، طراحی لباس و غیره است، به باورپذیری كه كلید استقبال مردم از یك فیلم است امیدوارم.
منبع:

1398/11/14
13:42:51
5.0 / 5
4595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری